Střední školy v Pardubickém kraji jsou stabilizované. Slučování nehrozí

05.06.2015 10:28 | Zprávy

Pardubický kraj zřizuje na svém území 57 středních škol. Radě Pardubického kraje byla předložena zpráva, která rozebírá střední školství kraje z hlediska naplněnosti jednotlivých škol, zájmu o studium, naplněnosti oborů či spolupráce se strategickými partnery ze soukromého sektoru. Zlepšující se trend naplněnosti škol potvrdil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Střední školy v Pardubickém kraji jsou stabilizované. Slučování nehrozí
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj

„Ve školách zřizovaných Pardubickým krajem se díky provedeným optimalizačním zásahům do sítě škol a školských zařízení podařilo dosáhnout jedné z nejvyšších naplněností středních škol v rámci České republiky,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Stabilizace situace příznivě ovlivňuje zájem uchazečů o studium ve středních školách zřizovaných krajem. K tomu musím zdůraznit, že v posledních třech letech všechny krajské střední školy hospodařily se ziskem nebo vyrovnaně,“ sdělil hejtman Netolický.

Demografická křivka je středním školám nakloněná

Střední školy zřizované Pardubickým krajem zaznamenávají z hlediska počtu žáků nejnižší hodnoty, ale úbytek žáků ve školním roce 2014/2015 ovlivnil především odchod početně silnějších vyšších ročníků. Nově bylo do prvních ročníků denní formy vzdělávání přijato o 92 žáků více než ve školním roce 2013/2014. „V dalších letech lze očekávat stabilizaci počtu přijímaných žáků do středního vzdělávání a od roku 2017 jeho pozvolné navyšování až do roku 2025,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

kraj Pardubický , školství

autor: PV

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil

7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil

Spotřebitelské ceny meziměsíčně vzrostly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména růstem cen v oddí…