THMP: Neoprávněná instalace bezpečnostních kamer na stožárech veřejného osvětlení

02.01.2020 19:05

Jak upozornila televize Prima v rámci hlavní zpravodajské relace dne 28. 12. 2019, došlo v parku Stromovka, v blízkosti ambasády Ruské federace, k instalaci nových bezpečnostních kamer na stožáry VO, což vyvolalo nevoli obyvatel Prahy 7. Společnost Technologie hlavního města Prahy, a.s. („THMP, a.s.“) byla dotazována, zda se jedná o protiprávní instalaci kamer na stožárech VO, které pro hlavní město spravuje.

THMP: Neoprávněná instalace bezpečnostních kamer na stožárech veřejného osvětlení
Foto: thmp.cz
Popisek: Technologie hlavního města Prahy - logo

Na základě detailního šetření tímto sdělujeme, že bezpečnostní kamery byly instalovány na základě smlouvy o umístění nereklamních doplňků na zařízeních veřejného osvětlení uzavřené dne 31. 7. 2019 mezi Hlavním městem Prahou (zastoupeným správcem VO, tedy THMP, a.s.) a ČR -Ministerstvem vnitra (Policejním prezídiem ČR - Správa logistického zabezpečení). Policejní prezidium již v létě avizovalo rozšiřování počtu bezpečnostních kamer na některých lokalitách Prahy a po jejich instalaci a uvedení do provozu vždy uzavírá dílčí dodatky k výše uvedené smlouvě.

Tak tomu je i v případě parku Stromovka. Předseda představenstva THMP ,a.s. pan Tomáš Jílek dodává k situaci ve Stromovce: “Technologie hlavního města Prahy jako správce veřejného osvětlení pouze uzavřela s Policejním prezidiem smlouvu o poskytnutí stožárů VO pro umístění bezpečnostních technologií. Umístěné kamery nejsou součástí městského kamerového systému a THMP, a.s. ani Hlavní město Praha nejsou zpracovatelem obrazu, tedy nerozhodují ani o způsobu technického řešení, ani o směrování kamer, a ani o způsobu splnění návazných povinností vyplývajících z platné legislativy pro provozovatele kamerových systémů. Naše společnost bohužel nebyla přizvána k instalaci a nemohla tak reklamovat některé vážné výhrady k technickému provedení instalace i ke splnění dalších smluvních povinností tak, jak je ukázala reportáž televize PRIMA. V souladu s platnou smlouvou vyzveme v nejbližších dnech Policejní prezídium ČR - Správu logistického zabezpečení k nápravě a odstranění nedostatků.

Vzhledem k vánočním svátkům nebyla prvotní informace poskytnutá reportérům televize PRIMA detailní a úplná, a z tohoto důvodu vydává společnost Technologie hlavního města Prahy ,a.s. tuto zpřesňující informaci.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Rada vlády zveřejní výzvu k Ceně za propagaci a popularizaci výzkumu

11:27 Úřad vlády: Rada vlády zveřejní výzvu k Ceně za propagaci a popularizaci výzkumu

V pátek 26. května 2023 se uskutečnilo ve Strakově akademii další z pravidelných zasedání Rady pro v…