THMP: Neoprávněná instalace bezpečnostních kamer na stožárech veřejného osvětlení

02.01.2020 19:05

Jak upozornila televize Prima v rámci hlavní zpravodajské relace dne 28. 12. 2019, došlo v parku Stromovka, v blízkosti ambasády Ruské federace, k instalaci nových bezpečnostních kamer na stožáry VO, což vyvolalo nevoli obyvatel Prahy 7. Společnost Technologie hlavního města Prahy, a.s. („THMP, a.s.“) byla dotazována, zda se jedná o protiprávní instalaci kamer na stožárech VO, které pro hlavní město spravuje.

THMP: Neoprávněná instalace bezpečnostních kamer na stožárech veřejného osvětlení
Foto: thmp.cz
Popisek: Technologie hlavního města Prahy - logo

Na základě detailního šetření tímto sdělujeme, že bezpečnostní kamery byly instalovány na základě smlouvy o umístění nereklamních doplňků na zařízeních veřejného osvětlení uzavřené dne 31. 7. 2019 mezi Hlavním městem Prahou (zastoupeným správcem VO, tedy THMP, a.s.) a ČR -Ministerstvem vnitra (Policejním prezídiem ČR - Správa logistického zabezpečení). Policejní prezidium již v létě avizovalo rozšiřování počtu bezpečnostních kamer na některých lokalitách Prahy a po jejich instalaci a uvedení do provozu vždy uzavírá dílčí dodatky k výše uvedené smlouvě.

Tak tomu je i v případě parku Stromovka. Předseda představenstva THMP ,a.s. pan Tomáš Jílek dodává k situaci ve Stromovce: “Technologie hlavního města Prahy jako správce veřejného osvětlení pouze uzavřela s Policejním prezidiem smlouvu o poskytnutí stožárů VO pro umístění bezpečnostních technologií. Umístěné kamery nejsou součástí městského kamerového systému a THMP, a.s. ani Hlavní město Praha nejsou zpracovatelem obrazu, tedy nerozhodují ani o způsobu technického řešení, ani o směrování kamer, a ani o způsobu splnění návazných povinností vyplývajících z platné legislativy pro provozovatele kamerových systémů. Naše společnost bohužel nebyla přizvána k instalaci a nemohla tak reklamovat některé vážné výhrady k technickému provedení instalace i ke splnění dalších smluvních povinností tak, jak je ukázala reportáž televize PRIMA. V souladu s platnou smlouvou vyzveme v nejbližších dnech Policejní prezídium ČR - Správu logistického zabezpečení k nápravě a odstranění nedostatků.

Vzhledem k vánočním svátkům nebyla prvotní informace poskytnutá reportérům televize PRIMA detailní a úplná, a z tohoto důvodu vydává společnost Technologie hlavního města Prahy ,a.s. tuto zpřesňující informaci.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Do portfolia kbelských display pilotů se vrací ukázka leteckého hašení

22:54 Armáda ČR: Do portfolia kbelských display pilotů se vrací ukázka leteckého hašení

Vrtulník W-3A Sokol ze 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely předvedl před pár dny na letišti…