Tři tisíce témat za 1100 dní. Redakce vědy České televize slaví tři roky existence

07.09.2019 17:33

Redakce vědy České televize nabídla ve vysílání divákům za tři roky své existence už více než tři tisíce témat. Redaktoři přispívají do pořadů napříč celým spektrem České televize, připravují tematické speciály pro ČT24 i pořady týdeník Věda 24 a Hyde Park Civilizace. A právě v Hyde Parku přivítá již zítra moderátor Daniel Stach držitele Nobelovy ceny fyzika Kipa Thorneho, který se podílel třeba na filmu Interstellar.

Tři tisíce témat za 1100 dní. Redakce vědy České televize slaví tři roky existence
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

„Věda je na obrazovce doslova od rána do večera. Redakce pravidelně dodává témata do Studia 6, dopoledního i odpoledního vysílání ČT24, reportáže diváci vidí v hlavní zpravodajské relaci Události i ve večerních Událostech, komentářích,“ popisuje Jaroslav Zoula, vedoucí redakce vědy, která jen v průběhu třetího roku své existence nabídla divákům přes 1200 vědeckých témat a na web přispěla 1593 články. „V červenci jsme nabídli zatím nejobsáhlejší tematický speciál k padesátému výročí Apolla 11, celkem téměř sedm hodin vysílání doplněné unikátními informacemi na webu, třeba rekonstrukcí událostí minutu po minutě. Jsem rád, že vědecká témata diváky baví,“ doplňuje Jaroslav Zoula.

Dalším z tematických speciálů, kterým se redakce plánuje i nadále věnovat, bude úterní mimořádné vysílání z futuristického a vizionářského festivalu Future Port Prague. Velkou pozornost bude mít pochopitelně také vyhlášení letošních Nobelových cen na začátku října. Jednoho z nobelistů, fyzika Kipa Thorneho, budou mít diváci možnost vidět již zítra od 20:05 v pořadu Hyde Park Civilizace. „Kip pomohl potvrdit existenci gravitačních vln, a tak s kolegy otevřel nové okno do vesmíru. Navíc se podílel i na filmu Interstellar a je hodně vtipný. V rozhovoru popíše třeba svou sázku se Stephenem Hawkingem,“ říká Daniel Stach, který jen v loňském roce přivítal ve vysílání šest nositelů Nobelovy ceny. Celkem jich za sedm let, kdy se pořad Hyde Park Civilizace vědě pravidelně věnuje, vyzpovídal již třiadvacet.

Česká televize založila redakci vědy v září 2016. Spolu s ní se na obrazovky dostal i nový týdeník Věda 24, který se vysílá vždy v neděli v 18:30. Hlavními tématy nadcházejícího dílu bude třeba přečtení genomu hrachu i unikátní porod dítěte ženou po mozkové smrti.

Součástí zpravodajského portálu ČT24 je také web veda24.cz, který každý den sleduje novinky z domácí i světové vědy a výzkumu. Vědecká redakce je aktivní také na sociálních sítích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Ochránci přírody a horolezci budou spolupracovat

10:29 AOPK ČR: Ochránci přírody a horolezci budou spolupracovat

Svými podpisy to při slavnostním otevření nové expozice o horolezectví v Muzeu Českého ráje stvrdili…