Turistický spolek Lipenska: Otužilci stanoví český rekord

23.02.2022 22:11 | Tisková zpráva

Turistický spolek Lipenska zve k lipenské přehradní nádrži co největší množství otužilců, aby společně stanovili rekord v počtu lidí, kteří se zde budou najednou otužovat. Akce s názvem Covide, končíme! se uskuteční v sobotu 5. března ve všech obcích na Lipensku, v regionu, který sahá od Stožce až po Rožmberk.

Turistický spolek Lipenska: Otužilci stanoví český rekord
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo

Záštitu jednodenní akci dal jihočeský hejtman Martin Kuba a společně s lipenskými obcemi ho spoluorganizuje Agentura Dobrý den a lipenští vodní záchranáři. „Letos už můžeme bez omezení cestovat, také se ubytovat a Turistický spolek Lipenska může loni úspěšnou akci zopakovat, tentokrát pod názvem Covide, končíme! Jedná se o pokus soustředit v jeden den, v jednu hodinu, co nejvíce otužilců, kteří se ponoří do ledové vody řeky Vltavy nebo přehradní nádrže Lipno,“ vysvětluje za organizátory a předseda Turistického spolku Lipenska Jiří Mánek.

Turistický spolek Lipenska chtěl na Lipensku akci pořádat již loni pod názvem Covide, nezlob mě! Nakonec ale musel spolek, který se stará o propagaci této oblasti, pravidla kvůli platným hygienickým nařízením změnit a ta se konala v covidovém módu. Kvůli pandemickým opatřením se všichni do ledových vod nořili doma a pořízené otužilecké fotografie si on line na webu lipensko.cz vytvořili certifikát. Ten pak sdíleli na sociálních sítích. Napříč celou republikou takto vzniklo téměř 3000 certifikátů. Podle hrubého odhadů organizátorů se akce zúčastnilo i 10 krát více lidí z celé republiky.

Ponor do ledové vody se letos za účasti komisařů pelhřimovské agentury Dobrý den bude konat na 10 místech. V Nové Peci, Horní Plané, Černé v Pošumaví, Dolní Vltavici, Přední Výtoni, Frymburku, Lipně nad Vltavou, Loučovicích, Vyšším Brodě a v Rožmberku nad Vltavou. V každém městě, na místě, které je předem dané, bude kontaktní osoba, která bude od 13 do 14 hodin evidovat otužilce.

Partnerem jsou i České Dráhy a společnost GW Train, které svými vlaky v den akce, v sobotu 5. 3. 2021, dopraví účastníky akce zdarma z Českých Budějovic, Českého Krumlova, Strakonic, Vimperka a Volar na Lipensko a zpět.

Koronavirus sevřel svět na dlouhou dobu, ale teď počty nemocných a nově nakažených klesají každý den a vypadá to, že se pandemie brzy zbavíme a s Turistickým spolkem Lipenska oslavíme její konec v chladné vodě. „Stejně jako loni chceme dát akcí najevo, že sice máme před nemocí covid-19 respekt, ale těšíme se, až se život vrátí do tzv. normálních kolejí,“ říká Jiří Mánek.

Na bezpečnost a zdraví účastníků budou na každém stanovišti dohlížet příslušníci Vodní záchranné služby a Českého červeného kříže. Pro velký úspěch bude i pro tento víkend zprovozněn web ZDE. Na stránce bude připraven formulář, kam každý vepíše jméno, příjmení a okres, ve kterém se účastník do vody ponoří. Zde bude možné také na počítadle sledovat narůstající počet účastníků. Stránka automaticky vygeneruje ÚČASTNICKÝ CERTIFIKÁT (s fotografií a jménem), kterou pak účastník nasdílí na Facebook.

Místa na Lipensku, kde bude možné se otužovat v rámci akce Covide, končíme:

  • Nová Pec - u mostu - Martin Hrbek, Tel.: 603213694
  • Horní Planá - u přívozu - Karel Kukačka, Tel.: 728261250
  • Černá v Pošumaví - Windy Point - David Neumann, Tel.: 604847808
  • Dolní Vltavice u mola - Milan Bukáček, Tel.: 606270047
  • Přední Výtoň na pláži - Jan Bittner, Tel.: 602160626
  • Frymburk u přívozu - Antonín Labaj, Tel.: 608308508
  • Lipno nad Vltavou Restaurace Loděnice - Šárka Bráchová, Tel.: 605264122
  • Loučovice lokalita u jezu – Radim Štubner, Tel.: 731573250
  • Vyšší Brod kemp Pod Hrází - Dita Kaiserová, Tel.: 724386266
  • Rožmberk nad Vltavou u mostu - Veronika Březinová, Tel.: 776116263

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: E-aukce na budovu pošty v Olomouci má svého vítěze

7:44 Česká pošta: E-aukce na budovu pošty v Olomouci má svého vítěze

Dnes v dopoledních hodinách se uskutečnila elektronická aukce budovy České pošty na Horním náměstí v…