Turistický spolek Lipenska: Vicemistr Evropy míchá drinky u zamrzlého Lipna

18.01.2021 22:54

David Neumann je mistr České republiky a vicemistr Evropy ve Flair bartendingu, tedy barmanském sportu. Jeho Windy Point – bar na břehu lipenské přehrady v Černé v Pošumaví navštěvují v létě tisíce turistů kvůli skvělým drinkům, originálnímu kulturnímu programu i jedinečné atmosféře, kterou místo má. Letos poprvé otevřel sněžný bar a míchá drinky i v zimě.

Turistický spolek Lipenska: Vicemistr Evropy míchá drinky u zamrzlého Lipna
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo
reklama

Windy Point je tak na začátku letošní zimní sezóny jednou z mála atrakcí tohoto jindy hojně navštěvovaného regionu těžce zkoušeného korona krizí.

„Zájem je veliký. Lidé jsou rádi, že se děje alespoň něco a naší snahu oceňují. Máme velkou fanouškovskou základnu, pro kterou jsme se rozhodli otevřít i zimní sezonu. O víkendu tu bruslilo dostatek lidí. Všichni však dodržovali dostatečný odstup, takže se nejednalo o skupinové bruslení. Po celém břehu máme informační cedule, jak se správně a bezpečně na ledu chovat. Jezero je tak veliké, že je zde pro každého místa dost,“ uvádí David „Windy“ Neumann.

Otevřeno je zde od 30. prosince. Občerstvit se zde mohou lidé zatím jen o víkendech. Bar v souladu s vládními restrikcemi zatím funguje jako výdejní okénko. „Nabídku jsme upravili podle toho, co mají naši hosté rádi a co nám nařízení dovoluje, je zde tedy v nabídce každý den jiná domácí polévka, náš speciální „hot dog“ s cibulkou a zelím, francouzská palačinka se skořicí, italská káva a teplé netradiční nápoje. Nápoje servírujeme do našich „takeaway“ plecháčků, které si hosté mohou nechat nebo přímo do jejich termosek pro vypití ´na doma´,“ uvádí.

Neumann s kamarády aktuálně upravuje i led u břehu. Postupně zde vzniká kluziště o ploše zhruba 1000 m2. „To budeme udržovat po celou zimu. Pokud nám to počasí, čas a síly dovolí, rádi bychom vytvořili i ovál, na kterém by hosté mohli nasát atmosféru Lipenska,“ uvádí Neumann.

Pro otužilce je zde přichystaná díra v ledu a až se situace související s korona virem rozvolní, budou moc návštěvníci využít i finskou saunu, která na břehu vznikla. „Zatím vyčkáváme co bude možné a co ne, ale rádi bychom uspořádali nějaké menší sportovní, gastronomické či kulturní akce v průběhu celé zimy,“ uzavírá Neumann.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

22:45 Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

Hnízdní sezóna je v plném proudu i u sov. V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava aktuálně v…