ÚOHS: Pokuta 150 000 korun za dělení zakázky na právní služby pro městskou část Praha 3

03.04.2023 10:01 | Tisková zpráva

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil pravomocně pokutu ve výši 150 000 korun městské části Praha 3 za nezákonné uzavírání smluv na právní služby bez provedení zadávacího řízení. Pokuta byla uložena příkazem, proti němuž zadavatel nepodal odpor.

ÚOHS: Pokuta 150 000 korun za dělení zakázky na právní služby pro městskou část Praha 3
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Zadavatel v letech 2019 až 2021 uzavřel s řadou subjektů více než osm desítek smluv na externí právní služby za více než 4 miliony korun bez DPH, u nichž měl postupovat v některém z druhů zadávacích řízení určených pro podlimitní, případně i nadlimitní veřejné zakázky.

Zadavatel se měl řídit pravidly pro služby pravidelné povahy, podle nichž má stanovit předpokládanou cenu zakázky (a tedy i druh zadávacího řízení, který má použít) na základě skutečné ceny uhrazené za dodávky nebo služby stejného druhu během předcházejících 12 měsíců. Smyslem ustanovení o zakázkách pravidelné povahy je, aby se zadavatel v případě veřejných zakázek pravidelné povahy nemohl vyhnout jejich zadávání v režimu zákona tím, že by předmětné plnění „rozdrobil“ do většího množství dílčích smluv. Právě tak ovšem zadavatel v tomto konkrétním případě postupoval.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DIAMO: Odstřel skipové věže Dolu Lazy proběhne 27. 7. 2024

19:15 DIAMO: Odstřel skipové věže Dolu Lazy proběhne 27. 7. 2024

Státní podnik DIAMO pokračuje s demolicí bývalého Dolu Lazy. V sobotu 27. 7. v 10:00 hodin dopoledne…