ÚOKFK: Ukončení vyšetřování případu MORADO

25.12.2015 13:22

Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech ukončili vyšetřování případu krácení daní při obchodování s pohonnými hmotami s krycím názvem MORADO.

ÚOKFK: Ukončení vyšetřování případu MORADO
Foto: policie.cz
Popisek: Policie ČR

Zároveň státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze navrhli obžalovat tři osoby pro zvlášť závažný zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

V tomto případě jde o skupinu osob, která v letech 2009 a 2010 v úmyslu zkrátit spotřební daň z minerálních olejů a daň z přidané hodnoty měla organizovat a realizovat minimálně 184 cisternových přeprav pohonných hmot z Německa a Rakouska v režimu podmíněného osvobození od uvedené spotřební daně. Podle našich závěrů však obvinění nesplnili povinnost uloženou zákonem o spotřebních daních a správce daně (příslušný celní úřad) o některých obchodech vůbec nevyrozuměli. Následně pak v daňových přiznáních měli vědomě uvést nepravdivé údaje tím způsobem, že do uvedených objemů nezahrnuli veškeré pořízené pohonné hmoty. Za některá zdaňovací období daňová přiznání vůbec neměli podat. Stejným způsobem postupovali i vůči příslušnému finančnímu úřadu. Podle závěru kriminalistů ÚOKFK byla České republice způsobena škoda v celkové výši nejméně 100 milionů korun.

Dvě osoby jsou stíhány jako „uprchlé“ a je na ně vydaný mezinárodní zatýkací rozkaz. V případě pravomocného rozsudku hrozí všem obviněných trest odnětí svobody až na 10 let.

Spisový materiál předaný na Vrchní státní zastupitelství v Praze obsahuje více než 8 tisíc stran základního spisu a  dalších více než 2 tisíce stran příloh.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak si stojí česká literatura a její překlady v zahraničí poodhalí výstava v MZK

7:32 Jak si stojí česká literatura a její překlady v zahraničí poodhalí výstava v MZK

Moravská zemská knihovna zve příznivce nejen české literatury na novou výstavu Česká literatura v př…