UZO podporuje jen jeden ze dvou poslaneckých návrhů na změny prodeje o svátcích

11.07.2018 15:23

S vyjmutím velkoobchodu ze zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb (UZO) zásadně nesouhlasí, naopak by podpořila rozšíření zákazu prodeje na všechny státní svátky. Reaguje tak na návrhy poslanců na změny tohoto zákona.

UZO podporuje jen jeden ze dvou poslaneckých návrhů na změny prodeje o svátcích
Foto: uzo.cz
Popisek: Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb - logo

„Naším cílem vždy bylo zlepšování podmínek všech zaměstnanců obchodu, a proto nevidíme důvod rozlišovat mezi zaměstnanci maloobchodu a velkoobchodu,“ říká prezidentka UZO Renáta Burianová k návrhu poslanců ANO a ODS, aby byly velkoobchodní řetězce otevřené o všech státních svátcích.

Tento návrh včera projednala vláda a zaujala k němu neutrální stanovisko. Rozhodovat o něm bude Poslanecká sněmovna po prázdninách. UZO věří, že ho poslanci neschválí, a to ze stejného důvodu jako v roce 2005, kdy sněmovna poprvé projednávala zákon o úpravě prodejní doby.

„Tento zákon Poslanecká sněmovna odmítla právě proto, že se nevztahoval na velkoobchod, ale upravoval prodejní dobu pouze v maloobchodě. Musel být přepracován tak, aby velkoobchodním provozovnám nevznikala konkurenční výhoda a všechny obchodní jednotky měly stejné podmínky a pravidla pro prodejní dobu,“ vysvětluje prezidentka UZO.

S návrhem poslance Jiřího Miholy (KDU-ČSL) na rozšíření zákazu prodeje na všechny státní svátky UZO naopak souhlasí. „Tuto změnu bychom uvítali,“ potvrzuje Renáta Burianová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vojáci 12. strážní roty se v mezinárodní konkurenci opět neztratili

22:02 Armáda ČR: Vojáci 12. strážní roty se v mezinárodní konkurenci opět neztratili

Vzhledem k plněným úkolům na základně Bagram se mohlo jen několik vojáků 12. strážní roty zúčastnit …