ÚZSVM předal Slezskému zemskému muzeu v Opavě sedm obrazů v hodnotě, přesahující 16 milionů

27.08.2019 22:30 | Zprávy

Ostravské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo na základě rozsudku Krajského soudu v Ostravě sedm obrazů od významných českých malířů Antonína Procházky, Otakara Nejedlého, Josefa Lady, Václava Radimského a Emila Filly v celkové hodnotě 16,3 milionu korun.

ÚZSVM předal Slezskému zemskému muzeu v Opavě sedm obrazů v hodnotě, přesahující 16 milionů
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Obrazy byly zabaveny muži z důvodu spáchání trestného činu neoprávněného podnikání. Muž totiž ve velkém množství (celkem 136 případů) nakupoval a prodával originály obrazů významných malířů, za které získal více než 96 milionů korun. Milovník umění však neměl k prodeji obrazů povolení, a proto mu soud uložil mimo jiné trest propadnutí věci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jeroným Tejc byl položen dotaz

Co se stane s majetkem, který bude pocházet z trestné činnosti, a který zabavíte?

Zaráží mě taky, že uvádíte, že budete moci zabavit majetek, který bude podezřelý. Neměl by být zabaven jen ten, u kterého je jisté, že pochází z trestné činnosti? Proti tomu nic nemám, ale pokud jde jen o podezření, nebude to pak snadno zneužitelné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS zahájil řízení v oblasti domácích potřeb

20:14 ÚOHS zahájil řízení v oblasti domácích potřeb

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v polovině května zahájil správní řízení s několika vzáj…