Výstava představuje život a dobu českého a římského krále Václava IV., od jehož smrti letos uplynulo 600 let. Expozice představuje faksimile bible Václava IV., jednoho z nejskvělejších středověkých kodexů s více než 650 ilustracemi, stejně jako faksimile dalších rukopisů, jejichž vznik souvisí s osobou krále Václava IV.
Sochařství je prezentováno kopiemi tzv. krásnoslohových skulptur, jako je Madona z kostela sv. Jiljí v Třeboni a Madona ze Šternberka. Z oblasti malířství se představuje kopie děl Mistra třeboňského oltáře, Madony svatovítské a Madony rynecké. Návštěvníci též mají možnost obdivovat technologické kopie české Svatováclavské koruny a koruny římských králů, tedy těch korun, jimiž byl Václav IV. korunován. Nechybí ani modely staveb z doby Václava IV., které na výstavu zapůjčila fakulta stavební ČVUT v Praze.
Návštěvníci spolu s ní mohou navštívit fotografickou výstavu „Náš Listopad 89“, která je složena z fotografií zaslaných veřejností. Výstava reflektuje „bod zlomu“, přechod mezi dvěma světy, který byl započat na podzim 1989. Ze 168 fotografií z celé republiky bylo vybráno 30. Vystavené fotografie nejenom dokumentují události této doby, ale také komentují vývoj společnosti, který následoval. Vedle černobílých fotografií zachycujících atmosféru studentské stávky či protestů na Národní třídě je k vidění i návštěva Tomáše Bati ve Zlíně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva