Úřad pro ochranu osobních údajů: Formuláře pro stížnosti na fungování štítu soukromí

11.09.2017 12:07

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) zveřejnil na svém webu jednotné formuláře pro stížnosti na zpracování osobních údajů americkými společnostmi zapojenými do programu štít soukromí („Privacy Shield“).

Úřad pro ochranu osobních údajů: Formuláře pro stížnosti na fungování štítu soukromí
Foto: ČT
Popisek: ÚOOÚ
reklama

Americké společnosti, které se do tohoto programu zapojily, se prakticky zavázaly k dodržování evropských standardů ochrany osobních údajů při zpracování údajů evropských osob ve Spojených státech amerických.

Jednou ze standardních zásad ochrany osobních údajů je i právo subjektů údajů na informaci o tom, jakým způsobem jsou jejich údaje zpracovávány, včetně práva na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu a výmaz.

Dotazy a stížnosti týkající se zpracování osobních údajů subjektů údajů je třeba přednostně adresovat evropské společnosti, která předává osobní údaje do Spojených států, nebo americké společnosti účastnící se programu štít soukromí, která zpracovává osobní údaje ve Spojených státech.

Pro případ, že americká společnost účastnící se programu štít soukromí se stěžovateli nekomunikuje, je k dispozici jednotný evropský formulář stížnosti na zpracování osobních údajů americkou společností zapsanou v programu štít soukromí, kterou lze podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Dále je k dispozici jednotný evropský formulář žádosti k ombudsmanovi štítu soukromí.

Formuláře s dalšími informacemi naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: CityElefanty nabídnou nově Wi-Fi

18:47 České dráhy: CityElefanty nabídnou nově Wi-Fi

České dráhy provozují v Praze a Středočeském kraji celkem 70 jednotek CityElefant, které zajišťují p…