Úřad vlády: Historické objekty si ve dnech otevřených dveří prohlédlo více než 1800 zájemců

08.07.2020 10:02

O prodlouženém svátečním víkendu 4. až 6. července 2020 uspořádal Úřad vlády ČR první letošní dny otevřených dveří ve svých historických objektech. Příležitost prohlédnout si Kramářovu vilu a Hrzánský palác využilo od soboty do pondělí celkem 1820 lidí.

Úřad vlády: Historické objekty si ve dnech otevřených dveří prohlédlo více než 1800 zájemců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády
reklama

V sobotu a v neděli zpřístupnil Úřad vlády ČR veřejnosti Kramářovu vilu (ZDE). Rezidenci předsedy vlády situovanou na bývalé baště sv. Máří Magdaleny si prohlédlo v sobotu 582 a v neděli 680 zájemců. S výkladem průvodců si mohli projít jak samotnou unikátní vilu prvního československého předsedy vlády Karla Kramáře, postavenou v letech 1911 až 1915 podle projektu prestižního vídeňského architekta Friedricha Ohmanna, tak i přilehlou zahradu s unikátním výhledem na údolí Vltavy.

V pondělí na státní svátek Den upálení mistra Jana Husa zpřístupnil Úřad vlády veřejnosti Hrzánský palác (ZDE) v Loretánské ulici na pražských Hradčanech. Historický objekt, jehož současná podoba se formovala několik staletí a je pojmenována po jednom z bývalých majitelů, hraběti Sigismundovi Valentinovi Hrzánovi z Harrasu, a sloužila mimo jiné jako sídlo kapitulního probošství metropolitní kapituly u sv. Víta, dnes funguje jako reprezentační vládní budova a náhradní sídlo české vlády. Komentovanou prohlídku této zajímavé stavby si nenechalo ujít 620 návštěvníků.

Hrzánský palác bude veřejnosti otevřen také v sobotu 11. července, opět od 9 do 17 hodin, v tomto měsíci se pak mohou Pražané a návštěvníci hlavního města těšit ještě na prohlídky Kramářovi vily (18. července) a Lichtenštejnského paláce (25. července).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM získal téměř půl milionu z trestné činnosti

21:20 ÚZSVM získal téměř půl milionu z trestné činnosti

Rozsudkem Okresního soudu v Kutné Hoře bylo v hlavním líčení rozhodnuto o propadnutí věci, a to něko…