Úspěšný jubilejní rok zakončila Helena Vondráčková ve vyprodané pražské Lucerně

31.12.2014 11:43

Vánočně laděným koncertem, který proběhl 21. prosince v pražské Lucerně, uzavřela letošní rok Helena Vondráčková. Tradičně měla za zády skupinu Charlie Band, zatímco v roli hosta se představil Ondřej Brzobohatý. V beznadějně vyprodané Lucerně byla navíc oceněna Zlatou deskou za prodej alba Touhy a pokřtila zde nové album Kouzlo Vánoc.

Úspěšný jubilejní rok zakončila Helena Vondráčková ve vyprodané  pražské Lucerně
Foto: Jarka Kaššová
Popisek: V pražské Lucerně podpořil Helenu Vondráčkovou i dětský sbor.

Sázka na zpívajícího hitmakera Ondřeje Brzobohatého nebyla náhodná - zpěvačka s ním spolupracuje delší dobu. Loni jí napsal dvě nové písně a letos v září jí pokřtil výběrové  dvojalbum Best Of The Best, kterým Helena Vondráčková připomněla padesát let na scéně. A když jí nedávno vyšlo album Kouzlo Vánoc, objevil se na něm duet, který natočili oba zpěváci.

Zazpívali jej i v Lucerně, kde zpěvačka uvedla i několik dalších vánočních písní. Vedle nich však nechyběly ani novinky z posledního období stejně jako všechny zásadní hity její dosavadní kariéry včetně písně Červená řeka, se kterou svou dráhu na podzim roku 1964 - coby vítězka soutěže Hledáme nové zpěváky -  začínala.

Padesát let na scéně připomněla Helena Vondráčková už v červenci "narozeninovým" koncertem na hradě Karlštejn, na které jí byla předána kromě spousty květin a dalších dárků také pamětní medaile. Iniciátorkou tohoto ocenění byla Alena Hájková, majitelka agentury a magazínu VIP osobnosti.

Medaile je raritou právě proto, že jako na jediné je na ní z obou stran vyražen portrét zpěvačky. Omezený počet 20 kusů zlatých a 250 kusů stříbrných medailí bylo exkluzívně vloženo právě do 2CD Best Of The Best, které ve spolupráci se Supraphonem vydala Česká mincovna.

Poslední týdny a měsíce letošního roku měla Helena Vondráčková vůbec mimořádně náročné. Nejenže natočila již zmíněné album Kouzlo Vánoc, ale měla také řadu koncertních i televizních vystoupení. Kromě koncertů v tuzemsku i na Slovensku se představila rovněž ve vánoční show německé televize MDR a zazpívala si i v Turecku.

Na televizní obrazovce byla jednou z hvězd dvou  pořadů - nejdřív to byla "česko-slovenská" Chart Show, potom záznam koncertu Královny popu - Pocta legendám. Ostatně na obrazovce zazpívá Helena Vondráčková také v rámci silvestrovské televizní zábavy.

Aktuálním hitem těchto dnů je nejen duet Vánoční s Ondřejem Brzobohatým, ale i horká novinka Oheň lásky, kterou jí přímo na tělo napsali italští autoři.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: V Praze platí ode dneška zákaz rozdělávání ohně v místech s rizikem vzniku požáru

15:34 MHMP: V Praze platí ode dneška zákaz rozdělávání ohně v místech s rizikem vzniku požáru

Na základě výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu „nebezpečí požáru“ ze dne 23. 7. 2018 nastá…