Ústecký kraj jako centrum vývoje autonomních prostředků

09.10.2021 21:38 | Tisková zpráva

6. října, probíhalo do pozdních odpoledních hodin v Inovačním centru Ústeckého kraje (ICUK) se zástupci Ústeckého kraje, zástupci statutárního města Ústí nad Labem, za přítomnosti akademických odborníků z Českého vysokého učení technického (ČVUT) a zástupců komerčních subjektů jednání ohledně vzniku Platformy pro autonomní prostředky.

Ústecký kraj jako centrum vývoje autonomních prostředků
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

Hejtman Ústeckého kraje navrhl vznik nové „Platformy pro autonomní prostředky“, která by měla konkretizovat další kroky a postupy v této oblasti pro jednotlivé organizace.

Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb?

7%
87%
hlasovalo: 30798 lidí
Organizátorem nově vzniklé platformy by se mělo stát Inovační centrum Ústeckého kraje. Platforma by měla zaštiťovat aktivity v oblasti celkové koordinace, aktivity spojené s dotačními tituly a zajišťovat spolupráci mezi dalšími přizvanými komerčními subjekty.

Jednání v Inovačním centru Ústeckého kraje začalo krátkým shrnutím významných projektů realizovaných v Ústeckém kraji během uplynulých dvou let. Následně pokračovala diskuze, která se zabývala aktuálně řešenými případy, které směřovaly k prohloubení a rozšíření tématu. Z diskuze následně vzešel návrh k utvoření platformy, která by se tématem autonomních prostředků blíže zabývala – Platforma pro autonomní prostředky. Výchozí inspirací pro vznik nové platformy byla Vodíková platforma Ústeckého kraje, která vykazuje známky velmi dobrého fungování. Kromě vzniku nové platformy se jednalo také o memorandu k prohloubení spolupráce se sousedním Saskem. Posledním bodem jednání byla v závěru odpoledne podpora autonomní mobility ze strany státu a Ústeckého kraje.

Jednání v Inovačním centru Ústeckého kraje se zúčastnili: Tereza Čížková a Václav Kobera za Ministerstvo dopravy ČR, hejtman Jan Schiller, Jan Jelínek, Zdeněk Hušek a Petr Achs za Ústecký kraj, Martin Mata za Inovační centrum Ústeckého kraje, Martin Hausenblas za statutární město Ústí nad Labem, Karel Tichý a Gabriela Nekolová za Hospodářskou radu Ústeckého kraje, Vojtěch Šimák a Robert Šťastný za Aurel CZ, Radovan Prokeš za CEDA Maps, Ondřej Smíšek a Petr Bouchner z Fakulty dopravní ČVUT, Zdeněk Minařík za O2/Intens, Jan Hirš za T-Mobile ČR, Kristina Osipova za TeskaLabs, Leoš Dvořák a Matouš Kostlivý za Valeo Autoklimatizace a Václav Kubík za Vodafone ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

22:30 SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s ministerstvem zemědělství s ohledem na šíření africk…