Ústecký kraj už zná výsledky průzkumu vytíženosti veřejné dopravy

13. 11. 2015 8:35

Mimořádný průzkum přepravní frekvence cestujících na vybraných autobusových linkách v okolí města Ústí nad Labem provedla pro Ústecký kraj společnost CZECH Consult s.r.o. ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Ústí nad Labem. Průzkum se týkal prakticky všech příměstských linek MHD Ústí nad Labem, částečně hrazených Ústeckým krajem. Tedy linek 3, 7, 11, 18, 19 a linek Dopravy Ústeckého kraje 450, 451, 454, 458 a 488 směřujících do Chlumce, Trmic, Ryjic, Chuderova, Chabařovic, Krupky a Přestanova.

Ústecký kraj už zná výsledky průzkumu vytíženosti veřejné dopravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cestující v hromadné dopravě
reklama

Na autobusových linkách probíhaly celodenní průzkumy počtů nastupujících a vystupujících osob na zastávkách i obsazenost autobusů mezi zastávkami. Frekvence cestujících se sledovala v pracovní dny i o víkendech a zvláště byly sledovány ranní dopravní špičky. Výsledky říjnového průzkumu potvrdily trend snižování počtu přetížených i málo využívaných spojů a naopak zvyšování počtu spojů, které jsou vytíženy optimálně.

Podobné sčítání cestujících se na Ústecku uskutečnilo naposledy na jaře 2014. To letošní se kromě porovnání s předchozím stavem zaměřilo na oblast Trmic -  na ověření nového provozního konceptu MHD Ústí nad Labem zavedeného od ledna 2015 a zaměřeného na zpřehlednění linkového vedení a na optimalizaci vytížení spojů. Výsledky ukázaly, že se zde díky změnám dopravní obslužnosti podařilo dosáhnout významného pokroku. Za příklad může posloužit radikální zvýšení obratu cestujících v zastávce Nad Zámkem. Počet cestujících, kteří tuto zastávku využívají, vzrostl od ledna přibližně desetinásobně a zastávka se tak zařadila mezi tři nejvyužívanější v rámci města Trmice.

Radní pro dopravu Ústeckého kraje Jaroslav Komínek vidí klíč k úspěchu v dobré spolupráci všech zainteresovaných složek: “Optimalizace provozu MHD v Trmicích proběhla úspěšně hlavně díky dobré spolupráci Ústeckého kraje s vedením města Trmice, Odborem dopravy a majetku Magistrátu města Ústí nad Labem a Dopravním podnikem města Ústí nad Labem.“

Doprava Ústeckého kraje průzkum po podrobném vyhodnocení využije pro pokračování optimalizace linek a spojů na Ústecku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

22:57 Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

Provozovatelé lipenských přívozů mají za sebou sezónu jakou nepamatují. Díky velké návštěvnosti toho…