V ZOO Brno se narodily zebra a lama. Uvidíte je ve výběhu

05.08.2017 7:28 | Zprávy

Mláďata zebry Grévyho a lamy vikuni se narodila v Zoo Brno. Malá zebra přišla na svět ve středu, lama již před týdnem.

V ZOO Brno se narodily zebra a lama. Uvidíte je ve výběhu
Foto: zoobrno.cz
Popisek: ZOO Brno - logo

Malá zebra přišla na svět ve středu. Je potomkem Lady, nejzkušenější ze tří samic stáda, a hřebce Florise. „Návštěvníci již mají možnost sledovat její první, zatím vratké kroky,“ uvedla mluvčí zoo Gabriela Tomíčková.

Zebra Grévyho je ze všech zeber největší. Jejím původním domovem jsou travnaté a křovinaté savany Keni a Etiopie, kde rychle mizí v důsledku rozšiřování chovů hospodářských zvířat a nadměrného využívání pastvin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Ministři

Neuvažujete, že odvoláte Klempíře? Myslíte, že je to dobrý ministr? A co Macinka, který podle mě vede v prvé řadě svůj vnitřní boj s prezidentem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZV: Národní prohlášení po přijetí závěrů Rady EU o energetické a klimatické diplomacii

22:03 MZV: Národní prohlášení po přijetí závěrů Rady EU o energetické a klimatické diplomacii

Česká republika v návaznosti na schválení závěrů Rady EU zdůraznila nutnost přizpůsobit evropskou en…