V zoo Ostrava si užijete i safari vyjížďku

11.07.2018 9:54

Safari v ostravské zoologické zahradě nabízí projížďku třemi rozlehlými výběhy, ve kterých pobývá více než stovka zvířat, z toho je osm letošních mláďat. Kromě afrických a asijských kopytníků je to nově i skupina pštrosů dvouprstých. Bezprostřední blízkost zvířat si mohou zájemci užít každý den od 10 hodin.

V zoo Ostrava si užijete i safari vyjížďku
Foto: zoo-ostrava.cz
Popisek: ZOO Ostrava - logo

Safari v ostravské zoologické zahradě bylo otevřeno v roce 2014. Zahrnuje tři výběhy o celkové rozloze téměř šest hektarů, v nichž v současné době žije přes sto zástupců africké a asijské fauny ve více než 10 druzích. Projížďka začíná údolím Bílého Nilu, pokračuje přes Persii až do Indie.

Novinkou ve výběhu Afrika je skupina čtyř samic pštrosa dvouprstého. Návštěvníci dále uvidí tři letošní mláďata vzácných vodušek abok – jednoho samečka a dvě samičky. Ve výběhu Persie se letos narodila dvě mláďata vyhubením ohrožených oslů onagerů. Nejvíce zvířat je k vidění ve výběhu Indie, z mláďat jsou to dvojčata nilgau a sameček axise indického. Ve stádě jsou i další čtyři mladí axisi narození koncem minulého roku.

Zájemci si mohou projet safari v období hlavní návštěvnické sezóně každý den od 10 hodin. Projížďka safari expresem trvá 15 až 20 minut, nástupiště se nachází pod výběhem žiraf.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Třetí výročí iniciativy No More Ransom

16:27 Policie ČR: Třetí výročí iniciativy No More Ransom

RANSOMWARE - přispěli jsme k úspoře 108 milionů dolarů! Národní centrála proti organizovanému zločin…