VĚDA NÁS BAVÍ získala akreditaci pro své programy vzdělávání pedagogických pracovníků

20.01.2014 15:58

Obecně prospěšná společnost VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. dnes oznámila, že 7. ledna 2014 získala na tři roky akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR pro své programy v oblasti vzdělávání pedagogických pracovníků.

VĚDA NÁS BAVÍ získala akreditaci pro své programy vzdělávání pedagogických pracovníků
Foto: VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s.
Popisek: VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s.

Jedná se  o školení pro – učitele základních škol a lektory společnosti VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s.,  Školení se mohou zúčastnit i další partneři VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s., jakými jsou například zaměstnanci Akademie věd ČR. Díky akreditaci může společnost VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. školit vyučující v následujících oblastech: biologie, chemie, fyzika, vědy o Zemi a vesmíru. Akreditovaná školení obsahují dvě jednodenní části, které trvají každá 6 až 8 hodin a proběhnou ve všech městech, kde VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. pořádá kroužky pro žáky základních škol. Jedná se například o Prahu, Brno, Liberec, a další (více informací na www.vedanasbavi.cz).  Certifikát udělený absolventům školení má neomezenou platnost.

„Získání akreditace českého Ministerstva školství nás ve společnosti VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. velmi potěšil.  Podle nás je velmi důležité povzbudit zájem studentů o studium přírodních věd a hlavně ukázat jejich praktický význam v každodenním životě. V dohledné době chceme zažádat o dalších pět akreditací pro školení výuky přírodovědných kroužků a dále o akreditaci školení pedagogických pracovníků v oblasti studijních dovedností,“ vysvětil Charles Peake, ředitel společnosti VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. 

První akreditovaná série školení VĚDA NÁS BAVÍ  pro pedagogy obsahuje 15 lekcí zaměřených na přírodovědecké kroužky. Celkově má VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. v úmyslu realizovat 6 akreditovaných sérií, tedy 90 lekcí v této oblasti.

O společnosti VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s.

Obecně prospěšná společnost  VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. byla založena v České republice v lednu 2012.  Hlavním posláním organizace je zvyšovat zájem studentů základních a středních škol o výuku přírodních věd a povzbudit jejich zájem o další studium, popřípadě o kariéru ve vědeckých oborech. VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. působí na území České republiky a na Slovensku a v příštích letech plánuje rozšířit svou činnost do dalších zemí Evropské unie.  K hlavním aktivitám VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. patří vědecké kroužky pro žáky 1. stupně základních škol, kluby pro žáky 2. stupně základních škol, vědecké jarmarky a školení pedagogů, ale také další kroužky na podporu studijních dovedností, dále zajišťování doučování a další. Hlavními partnery VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. jsou například Akademie věd ČR, ČVUT, VŠCHT nebo obchodní společnosti jako AVG, Google a Jablotron. Více informací o činnostech VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. najdete na www.vedanasbavi.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Prachatice se obrátily o pomoc

22:33 Veřejný ochránce práv: Prachatice se obrátily o pomoc

Na ombudsmana se výjimečně neobrátil člověk, ale úřad, který hledal pomoc. Prachatičtí úředníci se z…