VLS: Děti vylepšovaly les na Libavé

02.06.2016 17:24

Úterý 24. května patřil čas lesních pedagogů z Lipenské divize VLS 45 dětem z prvního stupně ZŠ Libavá. Navázali tak na zimní setkání s těmito dětmi, které toužily poznat les i na jaře, kdy je zeleno a mohou opékat buřty. Děti se ve třech skupinách vydaly na trasu, kde kromě semenáčků stromů a potřebné výchovy lesa řešily také lesní labužníky - vysokou, srnčí a dančí zvěř.

VLS: Děti vylepšovaly les na Libavé
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

V rámci ochrany lesa si děti prohlédly lýkožrouta smrkového a klikoroha borového. Mezi nejpovedenější aktivity děti zařadily hledání pobytových známek zvěře, zjistily, že najít shoz v kupce klestu není snadná věc. Oblíbenou byla také hra na lesníka, stromky a klikorohy. Na závěr si děti splnily přání ze zimního setkání a pustily se do opékání buřtů.

Ve čtvrtek 26. května pak k chatě dorazili žáci 2. stupně libavské základní školy. „Výborná nálada nás neopustila po celou dobu pobytu v lese. Hlavní náplní dopoledne bylo vysazování nových stromků. Kluci i holky se toho zhostili na výbornou a věřím, že takovou brigádnickou partu bychom na jaře využili na všech lesních správách. Práci jsme doplnili informacemi o lesním hospodářství a okořenili hrami. A to, že i deváťáci se dokážou pořádně odvázat, nám dokázali například u her evoluce či lesní telefon,“ uvedla lesní pedagožka divize Romana Klevarová.

Jelikož děti do dotazníků často psaly, že se chtějí do lesa vrátit, zažít další dobrodružství, zahrát si nové hry, přespat na chatě či absolvovat stezku odvahy, tak jsou si kolegové z Lipníku nad Běčvou jistí, že tuto prima skupinu uvítají v libavských lesích zase někdy příště.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ZOO Plzeň: Nový šimpanz Brigitte

12:33 ZOO Plzeň: Nový šimpanz Brigitte

Ze švýcarské Walter zoo Gossau přijela na jaře nová šimpanzice a tlupa má nyní 5 členů.