VLS: Hledáme maskota pro Brdy

25.03.2016 20:04

Vojenské lesy a statky ČR, s. p. (VLS) vyhlašují výtvarnou soutěž o jméno a podobu maskota Domu přírody v CHKO Brdy. Ten státní podnik ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR vybuduje v loveckém zámečku Tři Trubky v brdských lesích. Památkový objekt v údolí Padrťského potoka bude jednou ze vstupních bran do unikátní přírodní lokality na území bývalého vojenského újezdu a expozice bude věnována brdské přírodě i historii.

VLS: Hledáme maskota pro Brdy
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Do soutěže se mohou zapojit žáci základních škol a adekvátních ročníků víceletých gymnázií ve Středočeském a Plzeňském kraji. Pro ztvárnění maskota mohou použít libovolnou výtvarnou techniku, omezeni jsou pouze rozměry díla, které nesmí překročit 80 x 50 centimetrů u výrobků a formát A3 u výtvarných děl. Další podmínkou je tematický výběr motivu – dílo musí mít souvislost s přírodou, historií či unikátností Brd.

Uzávěrka soutěže je 31. května, díla pak projdou diváckým kolem na facebookovém profilu VLS. Deset z nich, které obdrží nejvíc „lajků“ pak postoupí do finále, ve kterém vybere odborná porota vítěze. Na všech deset finalistů samozřejmě budou čekat věcné ceny.