„Začali jsme rovnou adrenalinově, prohlídkou harvestoru. Děti se dozvěděly, co všechno tento lesní pracant dokáže a jak složité je jeho ovládání. Nadšené děti se dále přesunuly k jádru problému a to proč stromy kácíme a jak se pozná strom, který je nutno v nahodilé těžbě vykácet. Z dětí se stali odborníci a fundovaně vyznačily další stromy napadené kůrovcem,“ popsala Romana Klevarová.
Po masivních kalamitních těžbách vznikají velké holiny plné klestu, proto si návštěvníci přiblížili, co je to hygiena lesa a rovnou si vyzkoušeli, že házení klestu na hromadu je opravdu těžká dřina.
Populární mezi dětmi byla i pohybová dráha složená ze smyku klády v dřevorubeckých kleštích, lanovkového dopravního zařízení a ukázky síly a působení větru v lesních porostech.
Děti nabušené novými poznatky o lesní těžbě si na závěr ve dvou skupinách vytvořily lesní erb, který charakterizoval jejich pobyt a pocity z této akce a vyrazily k chatě opékat buřty. „Při závěrečném kruhu si na památku složily myslivecký klobouček, rozloučily se s námi a pokračovaly za dalšími dobrodružstvími jejich táborového týdne,“ dodala lesní pedagožka VLS.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva