VOC Znojmo: Nominační výstava zahájí vinařské září

26.08.2020 13:30

V pátek 4. září 2020 se opět otevřou brány dominikánského kláštera na ulici Dolní Česká, aby po dvou letech přivítaly Národní soutěž vín Znojemské podoblasti.

VOC Znojmo: Nominační výstava zahájí vinařské září
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

V jedinečných prostorách, propojujících kulturní a vinařské tradice Znojma, bude letos k ochutnání více než 350 vín všech kategorií.

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti nabízí ucelenou ochutnávku, která je vyhledávaná zájemci z řad místních i z celé republiky. Ti budou moci degustovat a hodnotit vína špičkové kvality z řady bílých, růžových i červených vín a sektů. Veškerá nominovaná vína pocházejí z vinic Znojemské vinařské podoblasti, což je jedna z podmínek soutěže.

„Vzorky vín jsou rozděleny dle obsahu zbytkového cukru do dalších sedmi kategorií, sekty spadají do osmé kategorie. Na návštěvníky výstavy čeká opravdu pestrá škála skvělých vín Znojemska,“ říká František Koudela, předseda pořádajícího spolku VOC Znojmo.

Soutěžní komise je složena z degustátorů, které čeká náročný úkol. Musí posoudit všechna přihlášená vína a nejlepším udělit medaile. Pouze ta nejlepší vína si zaslouží postup do celostátních kol soutěže, kde se utkají o prestižní místo v Salonu vín ČR a titul absolutního šampiona.

Výstava vín proběhne v pátek 4. září od 15:00 do 21:00 hodin. Vstup je zdarma, degustace probíhá formou placených bločků. Pro dobrou pohodu hraje cimbálová muzika Antonína Stehlíka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skupina ČEZ dokončila prodej bulharských aktiv za 335 milionů euro

8:26 Skupina ČEZ dokončila prodej bulharských aktiv za 335 milionů euro

Dnes došlo k vypořádání prodeje bulharských aktiv mezi Skupinou ČEZ a společností Eurohold, která za…