VŠTE podepsala s ministerstvem průmyslu memorandum o spolupráci

31.10.2012 8:50

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích získala další impuls k rozvoji, když s Ministerstvem průmyslu a obchodu podepsala Memorandum o spolupráci a podpoře technických oborů. Dokument stvrdili ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba a pověřený rektor Marek Vochozka.

VŠTE podepsala s ministerstvem průmyslu memorandum o spolupráci
Foto: VŠTE
Popisek: Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Obě instituce v něm například počítají s organizováním společných akcí a seminářů, výměnou informací prostřednictvím webových stránek nebo propagací duševního vlastnictví zvláště v souvislosti s inovacemi a uplatňováním výzkumných a vědeckých poznatků v praxi. Především pak mezi malými a středními podniky. Součástí dohody je i vzájemná výměna odborníků.

„Podpora technického vzdělávání je jednou z priorit Ministerstva průmyslu a obchodu. Snažíme se aktivně prosadit zvýšení investic firem do vybavení škol a posilování kapacity lidských zdrojů formou zvýšených odpočtů ze základu daně z příjmů právnických osob. Klademe ale také důraz na inovační potenciál vysokých škol a s tím související transfer technologií, kde velice oceňujeme dosavadní snahy VŠTE při spolupráci s firmami,“ říká Petr Očko, ředitel sekce fondů EU.

„Tohoto partnerství s ministerstvem průmyslu si velmi vážíme, protože vedle praktických kroků posiluje i prestiž a význam naší Techniky, která je nejmladší veřejnou vysokou školou v Česku,“ uvádí rektor Marek Vochozka.

VŠTE byla založena zákonem v roce 2006 a nyní na ní už působí přes 3500 studentů ve čtyřech bakalářských oborech – Ekonomika podniku, Konstrukce staveb, Stavební management a Technologie dopravy a přepravy. Na jaře 2013 k nim přibude pátý bakalářský obor Strojírenství, jehož akreditaci již škola získala. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…