VZP získala 39 535 nových pojištěnců, což je nejvíce ze všech pojišťoven

12.07.2014 20:59

Nejúspěšnější od roku 2010 byla letos snaha Všeobecné zdravotní pojišťovny o udržení stávajících a získání nových klientů. V přeregistračním termínu do 30. 6. 2014 k ní od jiných zdravotních pojišťoven přešlo 39 535 klientů. Oproti loňsku jde o více než dvojnásobek (loni 16 042). Výrazně úspěšnější byla VZP nejen v akvizici, ale i v takzvané retenci, tedy udržení stávajících pojištěnců – oproti loňsku se jich odhlásilo o 42 tisíc méně (70 426).

VZP získala 39 535 nových pojištěnců, což je nejvíce ze všech pojišťoven
Foto: Hans Štembera
Popisek: VZP

Pro pojišťovnu, která tak zůstává suverénně nejsilnějším hráčem na trhu, je to důkaz, že vnímání veřejnosti se začíná obracet. Obraz VZP, poškozovaný dlouhodobě sérií negativních kampaní, se v očích lidí zaslouženě zlepšuje.

Celkově skončil přeregistrační termín pro VZP poklesem počtu klientů o 30 891 (rozdíl mezi nově příchozími a odchozími). I v tomto parametru jde oproti loňsku o velké zlepšení – loňský výsledný úbytek pojištěnců byl více než trojnásobný (96 762 klientů).

Celkem by pojišťovna měla mít k 1. 1. 2015 zaregistrovaných 5 946 184 klientů [1]. Číslo ovšem nemusí být definitivní, může ho změnit například demografický vývoj (narození, úmrtí, příchod nových pojištěnců z ciziny atd.).

Dosažený výsledek je z pohledu Všeobecné zdravotní pojišťovny o to cennější, že musela v nebývalé míře čelit nekalým akvizičním praktikám konkurence. Ty zásadně omezil až na jaře ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, když důrazně apeloval na pojišťovny, aby na nábor klientů neplýtvaly penězi vyplácenými najatým náborářským firmám. VZP ministrův postoj přivítala – dlouhodobě poukazovala na to, že tímto způsobem pouze unikají peníze, které by mohly být použity na zdravotní péči. Samotná VZP náborářské firmy nevyužívala.

Ani meziroční výrazné zlepšení ve všech parametrech, ani největší počet nově získaných klientů ze všech zdravotních pojišťoven nicméně VZP nepovažuje za konečný cíl. Tím je – po současném zastavení negativního trendu – pro příští rok dosažení pozitivního salda.

Všem novým pojištěncům děkuje VZP za důvěru, stejně jako těm bezmála šesti milionům klientů, kteří jsou u ní pojištěni dlouhodobě. Všeobecná zdravotní pojišťovna jim dává záruku, že jako stěžejní pilíř zdravotního systému v Česku se o ně postará nejlépe, jak je to jen možné.

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Informace k výpočtu vlastních příjmů manžela/manželky pro účely uplatnění slevy na dani

11:44 Finanční správa: Informace k výpočtu vlastních příjmů manžela/manželky pro účely uplatnění slevy na dani

Generální finanční ředitelství z důvodu správné aplikace § 35ba odst. 1 písm. b) zákona č. 586/1992 …