Vedení ČSSZ jednalo o implementaci zákona o státní službě

10.05.2015 13:02

Zákon o státní službě se stal hlavním tématem celostátní porady vedení České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Převážná část programu se věnovala jeho zavedení do organizačního uspořádání a procesu řízení instituce. Dvoudenní porada se uskutečnila 4. a 5. května 2015 v Plzni. Druhého dne se jednání zúčastnila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Vedení ČSSZ jednalo o implementaci zákona o státní službě
Foto: ČSSZ
Popisek: Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ)

Ústřední ředitel ČSSZ Vilém Kahoun uvedl: „Následující týdny musíme my všichni zde přítomní, z titulu svých funkcí vedoucích pracovníků České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení nadále intenzivně soustředit naši energii na konkrétní úpravy organizačního řádu, organizační struktury a systemizace instituce a územních organizačních jednotek ve vazbě na zákon o státní službě,“ a přítomným zdůraznil: „Předpokladem pro to, aby vedení úřadu schválilo navrhované změny, je posouzení rozsahu a důležitosti zajišťovaných agend a procesů, dále výsledného efektu, jehož přínos má být v optimalizaci výkonu agend dotčených změnou, a dopadu výsledných změn na zajištění stabilního výkonu v potřebné kvalitě kontinuálně v čase s ohledem na definované strategické cíle do roku 2020.“ 

Pozornost Vilém Kahoun zaměřil na očekávané výsledky implementace služebního zákona. Nejdůležitější je to, aby instituce zůstala silná a vnitřně konsolidovaná, což ji předurčuje k plnění úkolů uložených právními předpisy. ČSSZ si rovněž musí udržet kredit spolehlivého úřadu, který se stará o záležitosti z oblasti důchodů a dávek nemocenského pojištění 4/5 obyvatel ČR (v registrech se nachází 8,5 milionu jmen) a dlouhodobě dosahuje 99% úspěšnosti výběru pojistného vyjádřené částkou 373 miliard korun (odpovídá 1/3 státního rozpočtu) a do budoucna uchránit know–how zvládat zpracovávání velkého objemu případů se zanedbatelnou chybovostí v krátkých lhůtách. Vyjádřeno v číslech: 3,6 milionu rozhodnutí vydávaných ročně, 42 miliónů výplat důchodů každý rok, více než 200 tisíc výplat nemocenských dávek každý měsíc, 400 tisíc posudků lékařské posudkové služby pro účely pojistných a nepojistných dávek zpracovaných ročně, průměrná doba řízení u důchodů starobních 31 dnů a u invalidních 60 dnů, u 90 % případů dávek nemocenského pojištění do 10 dnů, správce plateb od téměř 5,3 milionu klientů (4,3 milionu pojištěnců, 271 tisíce zaměstnavatelů, 676 tisíc OSVČ povinných platit zálohy na důchodové pojištění).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: Při platbách pojistného na sociální zabezpečení kontrolujte čísla účtu

14:01 ČSSZ: Při platbách pojistného na sociální zabezpečení kontrolujte čísla účtu

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v posledních dnech registruje vysoký počet plateb pojistn…