Vězeňská služba ČR daruje krev

13.10.2020 15:16

Projektu bezplatného darování krve se zúčastní říslušníci a zaměstnanci z 33 věznic. Projekt, který bude probíhat po celé republice, začne v Ústřední vojenské nemocnici v Praze a další společné odběry krve proběhnou v listopadu a v prosinci v Ostravě, Hradci Králové, Brně a Plzni.

Vězeňská služba ČR daruje krev
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak vězeňské služby ČR
reklama

Aktuálně v České republice chybí až 200 tisíc dárců krve. Rozhodli jsme se proto, přispět svým dílem a v této nelehké době aktivně pomoci. Odhadem se odběrů zúčastní až 300 našich příslušníků a zaměstnanců. Při odběru 450 ml krve, tak můžeme darovat až 135 litrů krve. Mezi našimi zaměstnanci a příslušníky vězeňské služby jsou aktuálně stovky stálých dárců. Cílem této akce je ale přivést do odběrových center i prvodárce.

Odběry se budou konat od října do prosince na různých místech a odhadem se ho zúčastní na 300 dobrovolných dárců z Vězeňské služby ČR.

Akci zahájí ve středu 14. října generální ředitel vězeňské služby Petr Dohnal, který bude symbolicky prvním dárcem. Následovat budou odběry krve zaměstnanců generálního ředitelství, pražských i středočeských věznic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Dlouhodobě udržitelné financování lesního hospodářství nestátních vlastníků lesů je prioritou

9:15 Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Dlouhodobě udržitelné financování lesního hospodářství nestátních vlastníků lesů je prioritou

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR uspořádalo svou XIX. konferenci vzhledem k nouzov…