Vězeňská služba: Vězňova cesta, program pro vězněné osoby

02.02.2023 18:02 | Tisková zpráva

Předáním certifikátů ve Věznici Rapotice byl úspěšně ukončen další běh programu Vězňova cesta pro zdejší odsouzené.

Vězeňská služba: Vězňova cesta, program pro vězněné osoby
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Věznice Rapotice se zapojila do projektu Mezinárodního vězeňského společenství (dále jen MVS) „Vězňova cesta“ poprvé v létě roku 2022. V červenci 2022 začal první běh osmitýdenního kurzu, kterého se zúčastnilo celkem 12 klientů z řad odsouzených. Každý týden se účastníci pod vedením lektora MVS Mgr. Petra Dvořáčka, pomocí svědectví promítaných formou DVD a následující diskuse, pokoušeli najít cestu ke své vnitřní změně. Nakonec převzali z  rukou ředitele věznice plk. Mgr. Františka Melichara a rukou koordinátora projektu za MVS Mgr. Františka Míčka certifikáty o úspěšném absolvování. Na základě kladného ohlasu ze strany vězněných osob  byl dne 18.11.2022 zahájen druhý běh tohoto kurzu a dne  27. ledna 2023 proběhl další slavnostní závěrečný  ceremoniál. Tentokráte jej úspěšně absolvovalo dalších 13 klientů z řad odsouzených.

Program pomáhá prolomit cyklus jejich trestné činnosti. Jedná se o další možný proces restorativní justice, která odsouzeným nabízí možnost změnit to, jak vnímají sami sebe, ostatní i Boha. Přináší příležitost prožít uzdravení a odpuštění tím, že se naučí přijímat zodpovědnost za svá rozhodnutí.

MVS v naší věznici také dále působí s programem Andělský strom, v rámci kterého se naši klienti, kteří nemají žádné jiné finanční prostředky, v době vánoční obrací na MVS se svými žádostmi ohledně poskytnutí dárku jejich nezletilým dětem. K tomuto dárku musí přiložit pro dítě i osobní dopis. Cílem projektu je pomoci našim klientům projevit svou lásku a zájem svému dítěti. Veškerou činnost, která nám pomáhá naše klienty kladně motivovat na jejich cestě k opětovnému řádnému navrácení do společnosti po jejich propuštění z výkonu trestu odnětí svobody, v naší věznici vítáme a jsme za ni rádi.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

22:02 ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

Čtyři stezky a různé soutěžní úkoly čekaly v neděli 28. května na děti v Informačním centru klasické…