Vicepremiér Bělobrádek na Floridě navštívil tamní Nova Southeastern University nebo Kennedyho vesmírné středisko

24.03.2016 20:06

Čtvrtý den pracovní cesty v USA navštívil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek Nova Southeastern University v Miami. Součástí jeho návštěvy byly prezentace ředitelů univerzitních výzkumných programů a jejich projektů spolu s diskusí na téma propojení výzkumu s českými partnery.

Vicepremiér Bělobrádek na Floridě navštívil tamní Nova Southeastern University nebo Kennedyho vesmírné středisko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

"Jako perspektivní se jeví zejména biotechnologie, biomedicína a molekulární biologie. Bude nutné rovněž posílit výměnné pobyty studentů a postdoktorandů," komentoval výsledek jednání vicepremiér Bělobrádek. Na NSU už nyní působí několik vědců z České republiky. Místopředseda vlády se také setkal se stipendistou Rudim Ettrichem z Mikrobiologickeho ústavu Akademie věd ČR.

Na programu vicepremiéra Bělobrádka byla také prohlídka Kennedyho vesmírného střediska, odkud vysílá své lety do vesmíru Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA). A právě letecký a kosmický průmysl patří mezi obory, v nichž chtějí čeští podnikatelé posílit vzájemnou spolupráci s Floridou. Součástí delegace jsou totiž i firmy podnikající v oblasti Aerospace.

Podnikatelská část delegace se ve středu 23. března zúčastnila summitu International Business Leadership a setkání World Chambers Federation Greenberk Trauring Office.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

dluh

Četl jsem, co píšete o dluhovém šoku, ale nějak ve vašem příspěvku postrádám, co jste tím chtěl říci? Protože mi chybí řešení. Shrnout, co všichni ví je k ničemu teda pokud nešlo jen a snahu se pouze zviditelnit. A vzhledem k tomu, co popisujete, pořád myslíte, že je dobrý nápad v dohledné době přij...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SFŽP ČR: Odstartoval další ročník Nové zelené úsporám

13:18 SFŽP ČR: Odstartoval další ročník Nové zelené úsporám

Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR) tento týden po letní pauze spustil příjem žádostí o dot…