Vláda: Bezpečnostní rada státu byla informována o problematice Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu

04.02.2019 13:46

V pondělí 4. února 2019 se ve Strakově akademii sešla Bezpečnostní rada státu. Její členové se zabývali mimo jiné aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti včetně současné bezpečnostní situace v České republice.

Vláda: Bezpečnostní rada státu byla informována o problematice Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

Bezpečnostní rada státu byla informována také o problematice Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF) a očekávaném dalším vývoji a pozici České republiky.

Členové rady vzali na vědomí Dlouhodobý výhled pro obranu 2035, který obsahuje dlouhodobý záměr rozvoje. Dokument vychází z obranné strategie ČR a stanovuje prioritní požadavky na budoucí síly a schopnosti. Radní projednali i Koncepci přípravy občanů k obraně státu 2019–2024, jež řeší zefektivnění systému přípravy občanů na základních a středních školách a zavedení systému dobrovolné přípravy občanů v míru mimo výkon branné povinnosti.

Členové Bezpečnostní rady státu se zabývali i postupem při řešení strategie zajištění a rozvoje mobilních komunikací bezpečnostních a záchranných složek s výhledem na 10 let.

Bezpečnostní rada státu dále projednala Návrh na udělení Ceny Bezpečnostní rady státu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky pro rok 2019. V hlavní kategorii byly uděleny tři ceny, které budou slavnostně předány v prvním pololetí roku 2019.

Na program Bezpečnostní rady státu byla předložena také Informace o plnění Meziresortní koncepce podpory bezpečnostního výzkumu České republiky 2017–2023 s výhledem do roku 2030.

Bezpečnostní rada státu je stálým pracovním orgánem vlády pro koordinaci problematiky bezpečnosti České republiky a přípravu návrhů opatření k jejímu zajišťování. Je zřízena na základě ústavního zákona o bezpečnosti České republiky a tvoří ji předseda vlády a další pověření členové vlády.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…