Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do konce března

25.02.2021 7:33 | Zprávy

Na mimořádném jednání ve středu 24. února 2021 schválila vláda Andreje Babiše návrh žádosti Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR na prodloužení doby nouzového stavu vyhlášeného pro území České republiky, a to do 31. března. Zabývala se také návrhem na samotestování zaměstnanců antigenní testy ve firmách a osob samostatně výdělečně činných s finanční podporou zdravotních pojišťoven.

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do konce března
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Vzhledem k velmi nepříznivé epidemické situaci dospěla vláda k názoru, že současnou krizi není možné vyřešit pouze za pomoci připravovaného pandemického zákona. Nedává totiž Ministerstvu zdravotnictví kompetence vyhlásit dostatečně účinná opatření směřující především k omezení mobility občanů či možnost ukládat pracovní povinnost například pro pomoc přetíženým nemocnicím. Vláda proto rozhodla požádat Poslaneckou sněmovnu, aby revokovala své usnesení ze dne 18. února 2021 č. 1530 o zrušení nouzového stavu, a současně, aby souhlasila s prodloužením doby nouzového stavu vyhlášeného pro území České republiky do 31. března.

Vláda je přesvědčena, že důvody pro trvání nouzového stavu v České republice nadále trvají. Epidemický vývoj v zemi se nelepší, naopak se zhoršil kvůli rychlému šíření britské mutace viru a přibývá jak nově nakažených, tak i závažných případů, což vede k zahlcení českých nemocnic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co se stalo, že jste otočili?

A navrhli nové jméno na ministra životního prostředí? Podle mě je to dobře, jen mě ta vaše otočka překvapila a říkám si, co za ní je?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha zahajuje další zelenou sezónu: Svoz bioodpadu startuje již v březnu

13:33 MHMP: Praha zahajuje další zelenou sezónu: Svoz bioodpadu startuje již v březnu

Hlavní město po zimní přestávce znovu obnovuje sezónní svoz rostlinného bioodpadu.