Vláda schválila nákup kolových obrněných vozidel Pandur

20.08.2015 20:10

Vláda na svém dnešním zasedání schválila realizaci veřejné zakázky na pořízení 20 kolových obrněných vozidel PANDUR. Konkrétně půjde o nákup 6 kusů kolových obrněných vozidel velitelsko-štábních a 14 kusů kolových obrněných vozidel spojovacích na podvozkové platformě PANDUR II 8x8 včetně souvisejícího logistického zabezpečení a školení.

Vláda schválila nákup kolových obrněných vozidel Pandur
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR
reklama

Veřejnou zakázku bude ministerstvo obrany (MO) realizovat v průběhu let 2018 až 2020. Její předpokládaná celková hodnota dosáhne 1,274 mld. Kč včetně DPH s tím, že finanční plnění bude rozloženo do jednotlivých let realizace zakázky.

„Jde o jednu z klíčových priorit při doplnění výzbroje bojového jádra naší armády, konkrétně velitelství a praporů 4. brigády rychlého nasazení. Oproti dřívějším předpokladům bude kontrakt výhodnější, u velitelsko-štábních vozidel předpokládáme úsporu na jednom vozidle 20 milionů korun, u spojovacích vozidel 14 milionů korun, “ uvedl po jednání vlády ministr obrany Martin Stropnický.

„Pořízení a zavedení velitelsko-štábních a spojovacích kolových obrněných vozidel významně posílí schopnosti Armády České republiky (AČR). Moderní prostředky zajišťující štábům potřebnou ochranu a nezbytné nasaditelné komunikační a informačními systémy jsou klíčové pro úspěšné plnění úkolů na soudobém bojišti,“ řekl v souvislosti s připravovanou akvizicí náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář.

Proti roku 2006 by se mělo uspořit 316 milionů

Při porovnání cen nabízených vozidel PANDUR ve výše uvedených modifikacích v rámci kontraktu uzavřeného v roce 2006 (od kterého MO v roce 2007 odstoupilo a následně v roce 2009 uzavřelo novou smlouvu, jejíž součástí již nebyly verze velitelsko-štábní a spojovací) s předpokládanými cenami vozidel dle současných požadavků, by oproti cenám z roku 2006 při stejném počtu vozidel mělo být v rámci této veřejné zakázky dosaženo úspory ve výši cca 316 mil. Kč včetně DPH.

Veřejná zakázka bude zadána do konce tohoto roku s využitím obecné výjimky ze zákona o veřejných zakázkách způsobem obdobným jednacímu řízení bez uveřejnění jedinému uchazeči, kterým je společnost Excalibur Army spol. s r.o. Důvodem pro tento způsob zadání veřejné zakázky je skutečnost, že Excalibur Army je na základě licenční dohody uzavřené se společností General Dynamics European Land Systems – Steyr GmbH výhradním výrobcem a prodejcem vozidel PANDUR II 8x8 pro Českou republiku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plaťte za skutečnou rychlost internetu! Nová brožura ČTÚ pro spotřebitele

22:29 Plaťte za skutečnou rychlost internetu! Nová brožura ČTÚ pro spotřebitele

ČTÚ vydal brožuru s podrobným přehledem pro všechny spotřebitele, kteří si chtějí ověřit, zda jim je…