Vodafone má podle ČTÚ nejlepší pokrytí rychlým mobilním internetem

14.12.2014 4:19 odp.

Dle aktuální mapy ČTÚ zobrazující pokrytí rychlým mobilním internetem má Vodafone zdaleka nejlepší pokrytí ze všech tří tuzemských operátorů. Zároveň se může pochlubit nejvyšší průměrnou rychlostí mobilního připojení a nejrychlejším LTE a 3G. Tuto statistiku dnes zveřejnila společnost DSL.

Vodafone má podle ČTÚ nejlepší pokrytí rychlým mobilním internetem
Foto: red
Popisek: Vodafone

Vodafone soustavně pracuje na zdokonalování svých sítí a ve všech ohledech je daleko před konkurencí. Aktuální mapa pokrytí ČTÚ vyjadřuje obrovský náskok Vodafonu oproti ostatním operátorům. Zatímco O2 a T-Mobile pokrývají LTE a 3G především větší města a jejich blízké okolí, Vodafone svou LTE sítí pokrývá téměř 92 % české populace. Vodafone je na tom nejlépe i z hlediska geografického pokrytí – podle mapy pokrývá téměř 76 % území, zatímco konkurence okolo 40 %.

„Rozhodli jsme se jít trochu jinou cestou a kromě pokrývání velkých měst rychlý mobilní internet zpřístupnit i populaci mimo města včetně odlehlých oblastí. Nabídli jsme tak mobilní data co největšímu počtu obyvatel, kteří doposud tuto možnost neměli,“ říká Jiří Švarc, ředitel vývoje sítě společnosti Vodafone.  

Tabulka naměřených rychlostí od DSL vypovídá o tom, že zákazníci Vodafonu si užívají nejvyšších průměrných rychlostí mobilního internetu na našem trhu. Z trojice velkých operátorů poskytuje Vodafone nejrychlejší LTE i 3G připojení. V rámci speciální vánoční nabídky jej navíc všichni zákazníci Vodafonu mohou až do 15. ledna 2015 využívat neomezeně.

Vodafone standardně uvádí 95 % pokrytí populace. Vychází z metriky měření 1 Mbit/s outdoor, zatímco data ČTÚ se počítají dle metriky 2 Mbit/s indoor.

Více informací naleznete na adrese http://lte.ctu.cz/pokryti/ a http://www.dsl.cz/clanek/3214-namerene-rychlosti-internetu-na-dsl-cz-v-listopadu-2014. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká národní banka: Skončila platnost bankovek 100–2000 Kč s úzkým stříbřitým proužkem

19:27 Česká národní banka: Skončila platnost bankovek 100–2000 Kč s úzkým stříbřitým proužkem

Bankovky 100 Kč–2000 Kč s úzkým stříbřitým proužkem už nelze standardně používat k hotovostním platb…