Vojenská akademie Vyškov: Rok 2022 jsme zahájili posilami

20.01.2022 7:34 | Tisková zpráva

První pracovní den letošního roku se u nás nesl ve znamení posil. V tento den jsme totiž u nás přivítali nejen nové kolegy a kolegyně, ale také jsme poslali další naše příslušníky na pomoc zdravotníkům v boji s koronavirovou pandemií.

Vojenská akademie Vyškov: Rok 2022 jsme zahájili posilami
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Prvními posilami se stali noví příslušníci Velitelství výcviku-Vojenské akademie. 

Anketa

Podporujete plošné testování ve firmách?

13%
hlasovalo: 20628 lidí
Nové vojáky z povolání, ale i občanské zaměstnance mezi námi přivítali zástupci velení v čele se zástupcem velitele VeV-VA plukovníkem gšt. Jiřím Adamcem v pondělí 3. ledna 2022. Mezi nimi i ty, kteří se rozhodli i po ukončení vojenské kariéry předávat své cenné zkušenosti dále a pokračovat u nás jako civilní zaměstnanci.

Těmi dalšími posilami pak byli příslušníci, kteří vyrazili na pomoc zdravotníkům v rámci stále pokračující operace ASISTENCE. 11 příslušníků Velitelství výcviku-Vojenské akademie se vydalo v pondělí 3. ledna 2022 vystřídat své kolegy ve Fakultní nemoci Brno – Bohunice, Nemocnici Vyškov a Ivančice.

Úctyhodné je, že řada příslušníků si opět svoje nasazení rozhodla ještě dobrovolně prodloužit, stejně jako v předcházejících rotacích například praporčík David Juráček (úsek přípravy Komando), praporčík Tomáš Doležel (úsek přípravy poddůstojníků a praporčíků), či major Jan Dörfel (úsek přípravy chemického vojska) a další… Ve vyškovské nemocnici tak nyní například pomáhá již od 20. prosince instruktor úseku přípravy chemického vojska nadrotmistr Jiří Jindra, stejně jako v brněnské Fakultní nemocnici hned dva příslušníci Centra simulačních a trenažérových technologií - nadporučík Tomáš Nedbal a nadporučík Josef Václavík. Za zmínku o obětavosti našich příslušníků stojí také fakt, že řada z nich se hlásila do nemocnic pomáhat dobrovolně ve svém osobním volnu, jako třeba kpt. v.z. Vladimír Haumer z Odboru profesní přípravy. Jeho plány však bohužel zhatilo, stejně jako u některých dalších, chybějící očkování na žloutenku. Mezi těmi, kteří na pomoc zdravotníkům neváhali obětovat svou celou vánoční dovolenou, odpočinek a čas strávený mezi nejbližšími, byl i praporčík Jiří Hušek, příslušník úseku přípravy Komando. Ten se po ukončení svého nasazení ve Vojenské nemocnici Brno zde rozhodl pomáhat dál jako dobrovolník bez nároku na odměnu. 04.00 budíček, cesta do nemocnice, náročná směna a návrat domů 20:00. To byly jeho vánoční sváteční dny a závěr loňského roku. V současné době máme nasazeno v 5 nemocnicích celkem 24 příslušníků VeV-VA, przab a CSTT. Všem, kteří pomáhali a pomáhají dál, patří bezesporu hluboký respekt a vysoké uznání.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do 30. června

22:11 Úřad vlády: Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do 30. června

Vláda Petra Fialy požádá Poslaneckou sněmovnu o další prodloužení nouzového stavu v České republice …