Vojenské lesy a statky: Dřevorubecký šampionát vyhrál junior

21.06.2022 11:48 | Tisková zpráva

Junior Marek Knotek se stal nejlepším tuzemským závodníkem na jubilejním XX. mistrovství ČR v práci s motorovou pilou a převzal tak na Skelné huti pohár pro národního šampiona z rukou ředitele VLS Romana Vohradského.

Vojenské lesy a statky: Dřevorubecký šampionát vyhrál junior
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Celkové pořadí soutěže, která je otevřená zahraniční konkurenci, však ovládli tři mistři světa – Marek Lubas s Tomášem Kvasničákem ze Slovenska s bavorským šampionem Uli Huberem. Závodníci VLS pak dominovali ve třech individuálních soutěžích.

Ve čtyřiatřicetičlenném startovním poli se v pátek 17. června na skelné huti sešlo 16 profesionálů, 8 zahraničních hostů, sedmička juniorů a 3 začátečníci. A start soutěže začal velmi slibně pro závodníky VLS, když v úvodním kácení kmene na přesnost dominoval Jaroslav Štelc z plumlovské lesnické divize, který umístil kmen pouhý centimetr od ideálního středu dopadu. V následující disciplíně se blýsknul domácí Jindřich Fazekaš z lesní správy Hamr, když vyměnil řetěz na své Husquarně za 10,69 sekund, což byl čas, kterému nikdo mezi dřevorubeckými profesionály neuměl konkurovat.

A v následujícím „kombiňáku“ pak přišla chvíle pro Pavla Češku z ředitelství státního podniku, který si kombinací rychlého času a přesnosti vedení pily vybojoval v disciplíně zlato 190tibodovým ziskem, čímž nechal o tři body za sebou Jindru Fazekaše. Ten si vytvořil slušnou výchozí pozici do finiše pátým nejlepším výkonem ve čtvrté disciplíně „kombinovaný řez.“ Finále v odvětvování mu však nevyšlo – blýsknul se sice nejlepším časem mezi tuzemskými profesionály (16,27 s), tři zářezy do kmene však znamenaly konec medailovým nadějím. Jeho individuální chyby stejně jako dalších profesionálů tak otevřely dveře k vítězství borci z juniorské kategorie.

Anketa

Buď, anebo. Komu věříte?

hlasovalo: 3006 lidí

Marek Knotek mezi mladými závodníky dominoval ve třech závěrečných disciplínách, ani v jedné sice jeho body nestačily na nejlepšího profesionála, celkově ale předvedl tak vyrovnaný výkon, že konečný součet 1583 bodů byl nejlepším českým výkonem a přinesl mu titul mistra republiky.

„Juniorské vítězství je vlastně dobrá zpráva. Je to zpráva o tom, že český dřevorubecký sport má budoucnost. A taky zpráva o tom, že nám snad vychází naše snaha vtáhnout do závodění mladé dřevorubce a pomoci jim, aby se stali konkurenceschopnými vůči zahraniční špičce. I to je důvod, proč se snažíme na Skelnou huť každoročně dostat špičkové světové závodníky, abychom především mladým nadějím umožnili konfrontaci s nimi,“ dodal k tomu hlavní organizátor mistrovství Pavel Češka.

A světová špička letos při startu na Lesnickém dni svou převahu dala najevo. V celkovém pořadí se totiž na třech prvních místech seřadili tři světoví šampioni ve startovním poli – zlatý Marek Lubas, stříbrný Tomáš Kvasničák (oba Slovensko) a bronzový Uli Huber (SRN) nechali nejlepší Čechy a Moravany za sebou s převahou. Ovládli také doplňkovou štafetu družstev, kde zvítězil slovenský tým Stihl – Dolmar před německým Team Kettlitz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Vila Stiassni zve na Halloweenský víkend

22:16 Národní památkový ústav: Vila Stiassni zve na Halloweenský víkend

Ve vile Stiassni se poslední říjnové dny ponesou v duchu oslav podzimu a Halloweenu. Z pestrého prog…