Vyhodnocení Dohody o spolupráci mezi DIAMO a OS PHGN

21.05.2024 13:21 | Tisková zpráva

Letos již počtvrté od podpisu Dohody o spolupráci se zástupci státního podniku DIAMO a Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu (OS PHGN) sešli, aby vyhodnotili vzájemnou spolupráci v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, pracovněprávní legislativy, zdravotnické legislativy, důchodového pojištění a vzájemného poskytování informací.

Vyhodnocení Dohody o spolupráci mezi DIAMO a OS PHGN
Foto: red
Popisek: DIAMO, logo společnosti

Prostřednictvím předsedy OS PHGN pana Rostislava Paličky a ředitele státního podniku DIAMO Ludvíka Kašpara společně zkonstatovali, že Dohoda byla za hodnocené období od 8. června 2023 do 30. dubna 2024 ve všech oblastech stoprocentně plněna.

Dohoda byla uzavřena mezi s. p. DIAMO a OS PHGN v květnu 2021 a jedná se o dohodu o spolupráci v otázkách důležitých pro pracovní podmínky zaměstnanců a včasné informovanosti zaměstnanců, předcházení pracovněprávním sporům a vytváření podmínek pro příznivé klima v podniku, a to prostřednictvím sociálního dialogu. Komunikace v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví zaměstnanců se rozšiřuje mimo odborové organizace, působící ve státním podniku DIAMO i na OS PHGN. Státní podnik DIAMO vnímá oblast bezpečnosti práce jako základní sociální odpovědnost zaměstnavatele.

Plnění Dohody se vyhodnocuje minimálně jedenkrát ročně a zaměstnanci jsou o výsledcích informováni na intranetu. Součástí hodnocení je také ocenění vybraných zaměstnanců státního podniku DIAMO za dosažení vynikajících výsledků v oblasti BOZP. Dohoda je uzavřena na dobu neurčitou, za státní podnik ji podepsal ředitel pan Ludvík Kašpar, za OS PHGN předseda pan Rostislav Palička a místopředseda svazu pan Jiří Waloszek.

Vyhodnocení Dohody o spolupráci proběhlo ve dnech 14.–16. května 2024 v Praze. Za státní podnik DIAMO se vyhodnocení zúčastnil ředitel státního podniku DIAMO Ludvík Kašpar společně se svými náměstky Antonínem Maršálkem, Jitkou Prstkovou a Zuzanou Richtrovou. Za OS PHGN byli přítomni předseda OS PHGN Rostislav Palička a dále pan Ivo Kavka a pan Jiří Waloszek.

V souladu s článkem VII Dohody o spolupráci byla za vynikající výsledky v oblasti BOZP oceněna paní Jana Mrázková z odštěpného závodu Správa uranových ložisek a pan Martin Válek z odštěpného závodu Těžba a úprava uranu.

Oba ocenění zaměstnanci převzali z rukou předsedy OS PHGN Rostislava Paličky a ředitele státního podniku DIAMO Ludvíka Kašpara ocenění včetně finanční odměny a bylo jim vysloveno ředitelem státního podniku i předsedou OS PHGN poděkování za dlouhodobě odváděnou mimořádně kvalitní práci v oblasti bezpečnosti práce a za dlouhodobou práci pro státní podnik DIAMO.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Letos se do světa rozletí dalších dvaadvacet sokolích mláďat

14:46 ČEZ: Letos se do světa rozletí dalších dvaadvacet sokolích mláďat

Stejně jako vloni i letos zaregistrovali ornitologové z ALKA Wildlife jedenáct párů kriticky ohrožen…