Výrobce dveří SAPELI na rekordu, tržby překonaly miliardu korun

06.01.2022 21:21 | Komerční článek

Největší domácí výrobce dveří na zakázku SAPELI z Jihlavy navýšil v roce 2021 tržby o 10 %, díky čemuž překonaly hranici jedné miliardy korun. Jedná se tak o nejlepší výsledek za posledních deset let. V dalších číslech to znamená například výrobu 260 tisíc kusů dveří.

Výrobce dveří SAPELI na rekordu, tržby překonaly miliardu korun
Foto: Sapeli
Popisek: Sapeli

„Obdobné tempo růstu očekáváme i v roce 2022. Ten bude podpořen rostoucí poptávkou segmentu prémiových a atypických výrobků, sem spadají například mezinárodně oceňované dveře od designéra Petra Novagua. Právě luxusní segment je jedním z dlouhodobě nastupujících trendů,“ přiblížil obchodní ředitel SAPELI Marek Sedlák.

Podle něj se do výsledků společnosti negativně promítá rostoucí cena materiálů. Dřevo zdražuje přesto, že je ho na rozdíl od jiných stavebních materiálů dostatek. Veze se tak svým způsobem na vlně zdražování v důsledku pandemie. Bez těchto vlivů by hospodářské výsledky byly ještě lepší. „Vzhledem k této situaci se nám určitě bude zhoršovat procentuální hrubá marže, protože nelze veškeré nárůsty vstupů plně přenést na zákazníka zvyšováním cen. Pokud si chceme udržet stávající tempo růstu a nezdražovat, musíme to kompenzovat vyšším objemem výroby,“ dodává Sedlák s tím, že jediným limitem ve výrobě je nedostatek kvalifikovaného personálu na trhu práce.

Investice a problematické dodávky

Predikce na rok 2022 počítá s tím, že pokud by i nadále docházelo ke zhoršujícím se podmínkám v dodavatelském řetězci, zejména na úrovni vybraných materiálů a komponent, mohlo by v druhé polovině roku docházet k omezování některých povrchových úprav, případně i vybraných technických řešení. „Přestože máme sjednáno s dodavateli dostatek materiálu na nadcházející měsíce, již se v některých případech časové posuny v dodávkách začaly projevovat,“ uzavřel Sedlák.

Sapeli rovněž počítá s investicemi. Ty by měly v tomto roce dosáhnout 50 milionů korun. Půjde například o nákup nových technologií do výroby, jako jsou nové CNC stroje nebo stříkací automaty.

O společnosti

Společnost SAPELI je jedničkou na trhu interiérových dveří a zárubní. Nabízí ucelenou škálu dveří od luxusních modelů ve vysokém lesku, přes prosklené stěny na míru, klasické dýhované dveře až po foliované. Neustále si drží vysokou úroveň designu a vynikající kvalitu svých produktů. Prémiové dveře MUTEO, které pro SAPELI vyvinul průmyslový designér Petr Novague, získaly řadu prestižních ocenění včetně Red Dot Awards. Mimo Českou republiku SAPELI úspěšně působí na Slovensku, v Rakousku, Německu, Maďarsku a dalších zemích. Více na www.sapeli.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klaudiánova nemocnice: Darovat krev přišlo do nemocnice více než sto lidí

13:30 Klaudiánova nemocnice: Darovat krev přišlo do nemocnice více než sto lidí

Klaudiánova nemocnice společně s organizací Nábor hrdinů uspořádala poprvé společný Náborový den prv…