Z majetkové struktury společností Empresa Media a Médea odchází čínská společnost CEFC

07.09.2017 21:55

Po několikaměsíčních sporech a dohadování započal proces odchodu čínské společnosti CEFC z majetkové struktury společností Empresa Media a Médea. Na řízení obou firem se CEFC China nepodílí již od poloviny března 2017.

Z majetkové struktury společností Empresa Media a Médea odchází čínská společnost CEFC
Foto: Archiv
Popisek: Médea group - logo

Po několika měsících dohadů započal proces odchodu čínské energetické společnosti z největšího tuzemského mediálního domu. „Trvám na tom, že média musejí být řízená bez vnějších zásahů a musejí zůstat nezávislá. Média musí řídit lidé, kteří chápou elementární mediální souvislosti a rozumějí mediálnímu managementu,“ uvedl Jaromír Soukup, předseda představenstva mediálního domu Empresa Media a generální ředitel TV Barrandov.

Informace o střetu představ čínských a českých manažerů vypluly napovrch již v říjnu loňského roku, kdy média publikovala první zprávy o tom, že dlouhodobá spolupráce obou firem zřejmě nebude možná. Jaromír Soukup již tehdy podle médií inicioval debatu o možném rozchodu.

„Odchod čínských spolumajitelů je výsledkem dlouhodobého jednání. V rámci stále probíhajícího řešení to bohužel nemůžeme nijak blíže komentovat z důvodu ochrany a dodržení mlčenlivosti vycházející z uzavřených smluv. Vše se ale děje v souladu s tím, co uváděla média již v říjnu loňského roku,“ uvedl k události Jaromír Soukup.

Empresa Media vydává vedle časopisů Týden a Instinkt ještě Sedmičku, Exkluziv, Faktor S, odborný časopis MarketingSalesMedia, časopisy pro teenagery Top dívky a Popcorn, dětský časopis Animáček, měsíčník plný rozhovorů Interview či dvouměsíčník Týden – Historie. Provozuje televizní studio Barrandov, pod které patří stanice TV Barrandov, Barrandov Plus, Kino Barrandov a Barrandov Family.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany opět nabízí nepotřebné nemovitosti, koupit můžete i řopík na jihomoravské vinici

22:54 Ministerstvo obrany opět nabízí nepotřebné nemovitosti, koupit můžete i řopík na jihomoravské vinici

Ve středu 22. září Ministerstvo obrany vyhlásilo letos již předposlední výběrové řízení na zjištění …