Zaměstnanci VLS vysázeli javorovou alej podél šumavské cyklotrasy na Maňávce

17.10.2021 8:41 | Tisková zpráva

Podél cyklostezky z Maňávky na PIhlov u Horní Plané, která spojuje obce na Českokrumlovsku s oblíbenými cyklotrasami v Národním parku Šumava, roste nová alej stromů. První říjnový víkend je zde vysázeli zaměstnanci ředitelství divize Vojenských lesů a statků ČR (VLS) v Horní Plané společně s kolegy ze zemědělské správy Květušín.

Zaměstnanci VLS vysázeli javorovou alej podél šumavské cyklotrasy na Maňávce
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Třiadvacet javorů nově lemuje otevřený úsek cyklostezky. Až povyrostou, budou poskytovat cyklistům i chodcům na trase stín. „Vojenské lesy a statky jsou komplexním hospodářem v této lokalitě. Vedle ekonomických cílů proto vnímáme jako svůj úkol také péči o krajinu. Stromy mámě vypěstovány z vlastních zdrojů. Doufám, že tento nový krajinotvorný prvek ocení jak dnešní návštěvníci, tak především budoucí generace,“ řekl ředitel divize VLS Horní Planá Michal Frnoch, který se sázení osobně účastnil s ředitelem zemědělské divize podniku Jaroslavem Kratochvílem.

Díky metodickému vedení provozního technika Zdeňka Kality i přípravě jamek a nářadí, které zajistila divizní správa služeb, ale i krásnému slunečnému počasí a pracovnímu nasazení zaměstnanců byla za dopoledne alej vysázena. Kmeny vysazených stromů byly opatřeny potřebnou ochranou a jsou zajištěny kůly proti vyvrácení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

22:30 SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s ministerstvem zemědělství s ohledem na šíření africk…