Zástupci TATRA TRUCKS dnes v Praze podepíší strategické memorandum o porozumění s indickým výrobcem BEML

07.09.2018 10:51

V souvislosti se státní návštěvou indického prezidenta Rám Náth Kóvinda v České republice se bude dnes a zítra v Praze konat Indické podnikatelské fórum. V rámci něj zástupci kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS podepíší klíčové memorandum o porozumění se zástupci indického státního podniku BEML (Bharat Earth Movers Limited).

Zástupci TATRA TRUCKS dnes v Praze podepíší strategické memorandum o porozumění s indickým výrobcem BEML
Foto: Czechoslovak Group
Popisek: TATRA TRUCKS

Memorandum o porozumění na Indickém podnikatelském fóru konaném v pražském hotelu Four Seasons Hotel podepíší představitelé obou společností za přítomnosti prezidenta Indie Rám Náth Kóvinda a prezidenta České republiky Miloše Zemana. Podpisem memoranda o porozumění s indickou stranou se kopřivnická společnost TATRA TRUCKS znovu potvrzuje pozici strategického partnera indického ministerstva obrany, které zřizuje a řídí podnik BEML patřící mezi podniky kategorie 1 Miniratna. Memorandum také znamená, že TATRA TRUCKS vystupuje z řady běžných dodavatelů techniky pro indickou armádu a navrací se na klíčové pozice, které měla na indickém trhu i ve vztahu k indické armádě před lety.

„Dnešní podpis memoranda o porozumění s indickou stranou je pro nás velmi významnou událostí. Je totiž vyvrcholením pětileté snahy současných vlastníků TATRA TRUCKS, kteří kopřivnickou společnost převzali v roce 2013, o návrat na výjimečné místo v rámci indického trhu, který tam naše firma měla. Minulí vlastníci bohužel v Indii značce TATRA začátkem tohoto desetiletí pověst poškodili, což je ale již minulost a memorandum je symbolem indického návratu značky TATRA,“ říká předseda představenstva společnosti TATRA TRUCKS Petr Rusek.

Podnik BEML patří k jedněm z největších strojírenských společností v Asii, byl založen v roce 1964 a je řízen indickým ministerstvem obrany, pro něhož představuje hlavního dodavatele pozemní techniky. Již od 80. let se v tomto podniku montují pro potřeby indické armády automobily značky TATRA, které tvoří páteř jejího parku kolových vozidel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Slavnostní otevření nových ubytovacích kapacit Věznice Ostrov

10:24 Vězeňská služba: Slavnostní otevření nových ubytovacích kapacit Věznice Ostrov

Slavnostní otevření nově zrekonstruované ubytovny ve Věznici Ostrov se uskuteční 4. února 2020.