Rozhodující role žen ve výrobě komplikovaných a precizních součástek pro přední světové firmy vyrábějící pozemní systémy či dopravní letadla popírá tradiční klišé, že technika je hlavně mužskou doménou. „Naše zaměstnankyně musí mít manuální zručnost, schopnost číst komplikované technické výkresy a schémata a zároveň rozumět, jaká je funkce jimi vyráběného zařízení v rámci koncového, vysoce komplexního produktu,“ vysvětluje Jakub Gabriel, výkonný ředitel a spolumajitel společnosti v jedné osobě.
I když je situace na trhu práce napjatá, Ray Service zatím nemá s náborem nových zaměstnankyň a zaměstnanců problémy. „Jsme výběrová firma a zatím si můžeme mezi uchazeči vybírat,“ dodává výkonný ředitel firmy, jejíž výrobky jsou součástí pozemních systémů společností General Dynamics European Land Systems, Rheinmetall Defence, Krauss Maffei Wegmann a BAE Systems, či letounů Boeing a Airbus.
Ray Service dává důraz na skutečné schopnosti, nikoliv na formální vzdělání a tituly. Zaměstnanci se i na úrovni výroby neustále vzdělávají, důkladné zapracování nováčka trvá zhruba půl roku až jeden rok. Mzda se z velké části odvíjí od produktivity zaměstnance, která je díky integraci řešení Průmysl 4.0. detailně monitorována a analyzována.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva