Zlatí medailisté zahájili výstavu Nagano - 15 let v pivovaru Radegast

12.05.2013 16:39

V Návštěvnickém centru pivovaru Radegast v Nošovicích je k vidění oficiální výstava fotografií Nagano – 15 let. Nošovice jsou prvním místem na severní Moravě, kam expozice zamířila. Desítky snímků fotografa Jiřího Koliše připomínají legendární „Turnaj století“ i oslavy na Staroměstském náměstí. Výstavu zahájili v Nošovicích zlatí medailisté z Nagana Jiří Dopita a David Moravec. Fotografie budou k vidění do neděle 26. května. Vstup do Návštěvnického centra je zdarma a otevřeno je každý den.

Zlatí medailisté zahájili výstavu Nagano - 15 let v pivovaru Radegast
Foto: Prazdroj.cz
Popisek: Zlatí medailisté zahájili výstavu Nagano - 15 let v pivovaru Radegast

Do Nošovic neputuje „naganská“ výstava náhodou. Partnerem olympijského týmu byl v roce 1998 Radegast a právě hořkým pivem z Nošovic se zapíjel zlatý úspěch. „Myslím, že dodnes jsou všichni na Moravě hrdi na to, že u tak velkého úspěchu byl právě Radegast. Ten je u hokeje i nyní, jako oficiální pivo extraligy a partner řady moravských klubů,“ řekl Vladimír Jurina, který prezentaci Radegastu v Naganu zajišťoval a dnes pracuje jako PR manažer značek Plzeňského Prazdroje.

David Moravec byl jedním z mála hráčů, kteří se na olympijský turnaj dostali z domácí extraligy. "Bylo to pro mě obrovské překvapení. V té sezóně se mi hodně dařilo, ale že se podívám do Nagana, to mě ani ve snu nenapadlo,“ vzpomínal po 15 letech tehdejší hráč Vítkovic, který společně se svým spoluhráčem z útočné formace „naganského“ týmu Jiřím Dopitou výstavu v Nošovicích zahájil.

Rozsáhlá expozice fotografií zabrala podstatnou část Návštěvnického centra. „Je to zatím největší výstava, kterou tady za dva a půl roku existence centra pořádáme. Věříme, že jak pro turisty, tak pro místní obyvatele bude výstava o velkém úspěchu českého hokeje atraktivní. Výlet do Nošovic si navíc mohou zpestřit prohlídkou pivovaru spojenou s ochutnávkou piva Radegast,“ zve na výstavu i exkurzi pivovarem vedoucí Návštěvnického centra Martina Sikorová.

Výstavu je možné si zdarma prohlédnout od pondělí do soboty od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 12 hodin.  Na exkurzi pivovarem je nutné se předem objednat na telefonu: 558 602 566 nebo prostřednictvím stránek www.pivovar.radegast.cz

V Pivovaru Radegast, který je jedním z nejmodernějších pivovarů v ČR, se vaří pivo od roku 1970. Od roku 1999 je pivovar Radegast součástí společnosti Plzeňský Prazdroj.

S celkovým prodejem téměř 9,9 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2012 (včetně licenčních výrob v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.

Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.

SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina značek SABMiller zahrnuje významné značky jako Pilsner Urquell, Miller Genuine Draft, Grolsch, Peroni Nastro Azzurro a mnoho dalších úspěšných regionálních značek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FN Hradec Králové: Začala výstavba nového transfuzního oddělení

22:11 FN Hradec Králové: Začala výstavba nového transfuzního oddělení

V areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové začala výstavba nového objektu transfuzního oddělení. Bud…