Zlínský kraj a město Vsetín budou spolupracovat na prodloužení vsetínské Nádražní ulice

01.08.2020 20:02

Memorandum o společném postupu při přípravě a realizaci prodloužení Nádražní ulice ve Vsetíně podepsali ve čtvrtek 30. července na krajském úřadě hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a starosta Vsetína Jiří Růžička. Prodloužení Nádražní ulice (silnice III/05737) ve Vsetíně je plánováno v trase od autobusového nádraží, konkrétně od místa budoucí okružní křižovatky na ulici Nemocniční, přes prostor mezi areálem nemocnice a poliklinikou, až po okružní křižovatku na ulici Generála Klapálka. Součástí má být i demolice starého a stavba nového mostu přes řeku Bečvu.

Zlínský kraj a město Vsetín budou spolupracovat na prodloužení vsetínské Nádražní ulice
Foto: kr-zlinsky.cz
Popisek: Zlínský kraj - logo
reklama

„Prodloužení Nádražní ulice ve Vsetíně nejen že významně uleví přetížené dopravě v centru města, ale je i součástí komplexního řešení přednádražního prostoru, který je nutno vybudovat v zájmu úspěšného dokončení rekonstrukce vsetínského vlakového nádraží,“ uvedl hejtman Jiří Čunek. 

„Jsem velmi rád, že Zlínský kraj má aktivní zájem na realizaci této pro náš region velmi důležité stavby. Je vidět, že hejtman, který zahájil práce na rekonstrukci vsetínského nádraží, problematiku dobře zná,“ řekl starosta Vsetína Jiří Růžička.

Pověření zástupci města a kraje se budou aktivně účastnit společných koordinačních jednání, výrobních výborů při přípravě projektových prací a přípravy společných zadávacích řízení.

Město Vsetín bude investorem části přípravy záměru na svém katastru, vedoucí k pravomocnému územnímu rozhodnutí, včetně majetkoprávního vypořádání. Zlínský kraj po předložení pravomocného územního rozhodnutí bude pokračovat v nezbytných krocích vedoucích k vydání stavebního povolení a realizaci stavby součástí a příslušenství silnice III/05737, kterou má ve svém vlastnictví. Město Vsetín bude investorem přípravy a realizace souvisejících staveb: konkrétně chodníků, cyklostezky, vegetačních a sadových úprav, přeložek sítí, veřejného osvětlení, demolice starého mostu apod.

Náklady a harmonogram akce prozatím nejsou stanoveny. Realizace stavby bude závislá na možnostech získání finančních prostředků v rámci čerpání evropských fondů a spolufinancování z veřejných zdrojů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Na nejkrásnější známce roku 2019 je Pražský hrad

16:51 Česká pošta: Na nejkrásnější známce roku 2019 je Pražský hrad

Také letos se uskutečnila anketa, v níž veřejnost vybírala nejkrásnější známku roku 2019. Svůj hlas …