Zoo Zlín získala ocenění za opravu střechy zámku Lešná

20.07.2022 7:34 | Tisková zpráva

Jubilejní 20. ročník soutěže „Stavba roku Zlínského kraje 2021“, která se koná pod záštitou hejtmana Radima Holiše, přinesl zlínské zoo mimořádný úspěch. Za generální opravu střechy zámku Lešná, která probíhala od podzimu 2018 do září 2021, Zoo Zlín získala prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje.

Zoo Zlín získala ocenění za opravu střechy zámku Lešná
Foto: wikipedia
Popisek: Zoo Zlín.

Vyhlášení výsledků a slavnostní předání ceny proběhlo v červnu v holešovském zámku. „Zámek Lešná je unikátní nejen svým umístěním v areálu zoo, ale i tím, že jde o jedno z nejmladších šlechtických sídel u nás. Samotná střecha zámku je velmi členitá a přístup ke všem místům jako jsou úžlabí či věžičky vyžadoval obrovské stavařské umění a úsilí. Klobouk dolů před výsledkem a všemi machry, kteří se o rekonstrukci zasloužili! Je to pečlivá a mistrovská práce, která teď zdobí zámek v nejkrásnější zoologické zahradě, jakou znám,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Radost z dosaženého úspěchu vyjádřil i ředitel zoo Roman Horský. „Je to pro nás mimořádná událost a velké ocenění nejen našeho úsilí, ale především skvěle odvedené práce zaměstnanců společnosti Teslice. Zajistit opravu střechy památkově chráněného objektu bylo mimořádně náročné, stojí za ní spolupráce desítek odborníků nejrůznějších profesí, od řemeslných mistrů přes dodavatelské firmy až po pracovníky Památkového úřadu. Všem za jejich úsilí a nasazení ještě jednou moc děkuji,“ uvedl Roman Horský.

Zoo Zlín

Památkově chráněný zámek Lešná je architektonickou chloubou zlínské zoo. Jeho výstavba byla dokončena v roce 1893, generální oprava střechy proběhla poprvé po téměř 130 letech od jeho dokončení. Vyžádala si celkové náklady ve výši 39,6 milionu Kč. Zřizovatel zoo, statutární město Zlín, přispěl částkou 35,3 milionu Kč, Zlínský kraj poskytl dotaci ve výši 3,8 miliono Kč. Zoo Zlín uhradila půl milionu Kč.

„Děkuji městu Zlínu a Zlínskému kraji za pomoc a finanční podporu. Bez jejich vstřícnosti bychom takto náročnou opravu nezvládli. Velmi si této pomoci vážíme,“ zdůraznil ředitel Horský.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZV: Černínský palác hostil odbornou diskuzi o vlivu dezinformací

22:54 MZV: Černínský palác hostil odbornou diskuzi o vlivu dezinformací

V rámci svého předsednictví v Radě EU zorganizovalo MZV 21. – 22. září 2022 v Černínském paláci tzv…