28. únor 2014 je dnem bez bankovních poplatků

25.02.2014 14:13 | Zprávy

Majitel serveru bankovnipoplatky.com Patrik Nacher informuje o tom, že již posedmé letos připadá na 28. únor významný den všech bankovních klientů – „Den protestu proti bankovním poplatkům“ neboli „Den bez bankovních poplatků“. Zároveň uvádí, že za vteřinu na poplatcích bankám zaplatíme přes 1184 Kč, a připomíná, že změna banky ušetří několik tisíc ročně a trvá dnes jen pár minut.

28. únor 2014 je dnem bez bankovních poplatků
Foto: bankovnipoplatky.com
Popisek: Logo serveru bankovnipoplatky.com

Již posedmé letos připadá na 28. únor významný den všech bankovních klientů – „Den protestu proti bankovním poplatkům“ neboli „Den bez bankovních poplatků“. Klienti si tento den v roce sami vybrali na našich stránkách v anketě před šesti lety. Poprvé jsme „slavili“ poslední únorový den v roce 2008 a návštěvníci webu si jako nejvhodnější způsob oslav vybrali zároveň nejrealističtější možnost – 28.(29.) února neprovádět žádné bankovní operace, které jsou zatíženy bankovním poplatkem (příkaz k úhradě, výběr z bankomatu, vklad na účet apod.). Pokud by se někdo chtěl o kondici bank díky tomuto protestu bát, tak může zůstat klidný – denně totiž bankám v ČR od nás, klientů, připluje přes 100 milionů čistých výnosů z bankovních poplatků a provizí, od počátku letošního roku jsme na čistých poplatcích (výnosy z poplatků minus náklady na jejich výběr) zaplatili zhruba 6 miliard korun.

Těší nás proto, že se povědomí o Dni protestu proti bankovním poplatkům velmi rychle šíří, a to nejen mezi spotřebiteli bankovních služeb, ale i mezi samotnými bankami. Některé z nich se k protestu pravidelně přidávají (v minulosti především mBank a Fio banka).

Letos poprvé se bude slavit tento den v momentě, kdy meziročně klesly výnosy z bankovních poplatků (srovnání níže v tabulce), kdy se statisíce klientů přidali ke sporu o poplatek za vedení (správu) hypotečního (úvěrového) účtu, který banky postupně ruší. Ukazuje se, že pokud se klienti ozvou, banky na to reflektují. I přesto stále platí, že český klient v zásadě dotuje bohatší západní klienty, protože většina zisku českých bank proudí ve formě dividend každý rok zahraničním vlastníkům.

Zároveň chceme klientům ukázat, že zajímat se o své bankovní účty se vyplatí – pro všechny bankovní klienty již dnes existují alternativy, v nichž může hradit jen za to, co skutečně potřebuje a reálně spotřebovává. A díky KODEXU MOBILITA KLIENTŮ, lze banku vyměnit velmi snadno. Letos jsme na základě velkého zájmu seniorů také zveřejnili návod na změnu bankovního účtu pro lidi, kteří pobírají důchod.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jih

Bc. Tomáš Kubín byl položen dotaz

Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko

Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Meandrující potoky na Tachovsku a Bruntálsku zadržují v krajině vodu

7:33 Lesy ČR: Meandrující potoky na Tachovsku a Bruntálsku zadržují v krajině vodu

Mělká přirozeně meandrující koryta Hájnického potoka na Bruntálsku v Moravskoslezském kraji a Čaňkov…