Anonym: Jeden z nejvyšších v ČSSD má nemanželské dítě. Víme pravdu

10.03.2012 6:26

ParlamentníListy.cz obdržely klasickou poštou nepodepsaný dopis, v němž anonym obviňuje vysoce postaveného místopředsedu Evropského parlamentu Libora Roučka (ČSSD) z otcovství syna své asistentky Lucie Krejčíkové.

Anonym: Jeden z nejvyšších v ČSSD má nemanželské dítě. Víme pravdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Programová konference ČSSD

Rouček byl telefonátem velmi zaskočený. „Nebudu s k žádnému anonymu vyjadřovat, nechci zabřednout do takového bahna,“ reagoval bezprostředně . Na otázku, zda je ochoten otcovství vyvrátit případnými testy DNA, Rouček odpověděl však velmi úsečně. „Nebudu nikomu nic dokazovat.“

O poznání sdílnější ale byla sama Krejčíková. "Jsem tři roky vdaná a klidně se podrobím testům DNA, nemám s tím problém. Myslím, že je to útok na mě, a nikoli na pana europoslance. Vím, odkud vítr fouká a zvažuji právní kroky,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz Roučkova asistentka. 

Závist nebo diskreditace?

Útok anonyma může být pouhou závistí, ale čistě teoreticky může mít také politický motiv ve snaze očernit Roučka před veřejností, neboť ten není jen řadovým poslancem. Rouček byl v červnu 2004  zvolen poslancem Evropského parlamentu, kde nejprve působil jako 1. místopředseda zahraničního výboru. V roce 2009 svůj mandát obhájil na dalších 5 let a během funkčního období se vyšvihl dokonce na post místopředsedy Evropského parlamentu.

Románek nejen na obraně

Přiznat barvu musel v minulém roce ministr obrany Alexandr Vondra. Nemanželské dítě se senátorkou za Mělnicko a Prahu-Východ Veronikou Vrecionovou (ODS) ParlamentnímListům.cz  exkluzivně potvrdila sama senátorka. Ministr Vondra po zveřejnění informace redakci poslal svou reakci s tím, že informace je pravdivá. "Prohlášení maminky devatenáctiletého Jáchyma je pravdivé. Příběh považuji za ryze soukromou záležitost, ve kterém všichni zúčastnění sledovali nejlepší zájem všech svých dětí a jejich rodin," vzkázal tehdy Alexandr Vondra.

Deník Aha v lednu 2010 nachytal předsedu Věcí Veřejných Radka Johna při překládání dětské autosedačky a předseda tehdy ještě ne tak viditelné strany  se následně přiznal k nemanželské dceři. To vyvolalo negativní reakci u tehdejší manželky Zlaty Adamovské, která po zveřejnění informací požádala o rozvod.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Pavel Kozdera

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Biden třikrát denně pleny. Už aby vyhrál Trump. Rusáci z Ukrajiny neodejdou. Český dvojitý agent promluvil

10:52 Biden třikrát denně pleny. Už aby vyhrál Trump. Rusáci z Ukrajiny neodejdou. Český dvojitý agent promluvil

„Poopravil jsem své názory. Už nejsem tak zapřisáhlý amerikanofil jako v osmdesátých letech. Možná, …