„Zájem bank je teď velký. Nabízejí, že se s námi podívají na naše představy a nabídnou nám na míru to, co potřebujeme,“ řekl Právu generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub. Katolíci dostanou ročně přibližně miliardu a půl ve splátkách plus inflace z dosud nesplacené části peněz. K tomu však také dostanou miliardu jako příspěvek od státu na platy duchovních. Státní příspěvek budou dostávat všechny církve ještě příštích sedmnáct let. Celkem by katolické církvi mělo do konce tohoto roku na účet přitéct asi tři a půl miliardy.
Nabídky bank nejsou příliš výhodné, míní církevní hodnostář
Česká biskupská konference připravuje vlastní návrh pro správu majetku. Jeho výhoda bude spočívat především v tom, že ti, kteří se ho účastní, zaplatí bankám poplatky za správu majetku jen jednou, kdyby jednotlivé subjekty jednaly s bankami samostatně, samostatně by také platily poplatky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: mp
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

11:14 ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu
Velkou proměnou prochází v současné době výrobní technologie v Areálu Třeboradice, a.s., ze Skupiny …
- 7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil