Dcera Zemanová u Šípa prozradila: Táta se u vtipů s virózou dobře bavil

01.06.2013 11:52

Dcera prezidenta Miloše Zemana Kateřina přinesla do českého veřejného prostoru tradici "první slečny". O svých zážitcích středoškolačky, která se ze dne na den stala veřejnou osobou, přišla vyprávět do televizní talk show Všechnopárty. Moderátoru Karlu Šípovi pohotově odpovídala na otázky týkající se prezidentova smyslu pro humor, života s ochrankou, ale také různých nabídek, které jako dcera prezidenta začala dostávat.

Dcera Zemanová u Šípa prozradila: Táta se u vtipů s virózou dobře bavil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Zemanová, dcera Miloše Zemana

Vyjádřila se i ke známé scéně prezidentské indispozice u korunovačních klenotů. „Já na to koukala v televizi a říkala jsem si, že je něco špatně. Ale když přišel domů, tak se skácel do postele a volal doktora,“ popisovala svůj pohled na často vysmívanou epizodu s prezidentskou virózou. Na druhou stranu přiznává, že některé vtipy na toto téma jí upřímně pobavily. A smál se jim prý i sám prezident.

Ona sama se proslavila videem s recesistickou parodií na nezaměnitelné vystupování hlavy státu. „Já jsem to od něj v dětství odkoukala a dnes ho tím jeho hlasem třeba s oblibou oslovuju do telefonu,“ přiznala prezidentská dcera, načež za aplausu diváků charakteristickou prezidentskou dikci předvedla.

Moderátor Karel Šíp se prezidentské dcery vyptával také na soužití s bodyguardy, kteří ji mají hlídat. Kateřina přiznala, že jejich služeb využívá jen při nezbytných příležitostech, protože jinak se s nimi necítí nejlépe. „Bodyguardi do školy jsou strašně nápadní, takže si je beru jen na oficiální akce,“ vysvětlovala.

V běžném životě totiž pražská středoškolačka o pozornost rozhodně nestojí. „Snažím se být nenápadná, ale když přede mnou jde jeden chlap s drátkem a za mnou druhý, tak to jde těžko,“ rozesmála publikum.

Pak se Karel Šíp vyptával na nabídku, která v posledních týdnech proběhla médii. O služby Kateřiny Zemanové v pozici mluvčí totiž projevila zájem Strana práv občanů - zemanovci. „Mně to nabídli, ale já jsem jim řekla, že je mi devatenáct a nemám vůbec žádné zkušenosti,“ přiznala Zemanová. Nejprve by se prý chtěla něco naučit, než by si troufla na takovou pozici. Na poznámku moderátora, že už přece velmi zdatně vstoupila do prezidentské kampaně, vysvětlila: „Ale v kampani jsem tátu představovala jenom jako člověka, ne jako politika.“

Nakonec Kateřina ještě vyprávěla o své zkušenosti z půlročního studijního pobytu v USA a přiznala, že by chtěla alespoň na semestr vyjet i na vysoké škole. „Mě to studium v zahraničí nadchlo, takže jsem si říkala, že bych i na vysoké chtěla někam vyjet. A nejvíc mě láká Švédsko,“ svěřila se Kateřina Zemanová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

4:44 Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

Dražší hovězí maso? Dá se to prý očekávat. Důvodem jsou nejen stále složitější dotační programy pro …