Dienstbier: Koudelka dělal přílepky. Zeptáme se ho na to ve výboru

03.04.2012 9:26 | Zprávy
autor: olb

Ústavně právní výbor Senátu bude dnes jednat jako první orgán parlamentu o tom, zda se může právník Zdeněk Koudelka stát ústavním soudcem. Koudelku navrhl do funkce prezident Václav Klaus.

Dienstbier: Koudelka dělal přílepky. Zeptáme se ho na to ve výboru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ústavní soud

Zdeněk Koudelka bude dnes před senátory obhajovat svoji kandidaturu na ústavního soudce. Ústavně právní výbor o něm bude jednat jako první orgán Senátu. Senátoři již odmítli předchozího kandidáta Jana Sváčka. 

Koudelka byl kdysi za sociální demokracii poslancem. I když na jeho politické angažmá poukazuje koalice, naopak v Senátu by mohl mít podporu – v horní parlamentní komoře je totiž většina sociálních demokratů a to je pro něj výhoda.

„Kromě odborných předpokladů jsou potřeba i předpoklady osobnostní. Senátoři se budou nepochybně zajímat i o konkrétní názory. U mě i některých kolegů jsou určité pochybnosti. Jde například o část kariéry Zdeňka Koudelky jako náměstka nejvyšší státní zástupkyně Vesecké. Někteří připomínají i způsob jeho habilitace,“ řekl v rozhovoru pro Radiožurnál ke Koudelkově angažmá sociálnědemokratický senátor Jiří Dienstbier. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Trafiky

V čem je rozdíl jestli tato vláda zřídí ministerstvo pro sport a tím, když vy jste zřizovali hned několik nových ministerstev? Nebo uznáte, že taky nešlo o nic jiného než o politickou trafiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Na Mělníku vznikne přístaviště rekreačních plavidel

11:14 Ředitelství vodních cest: Na Mělníku vznikne přístaviště rekreačních plavidel

Město Mělník a Ředitelství vodních cest ČR plánují v rámci podpory rozvoje vodní turistiky výstavbu …