Na obou ekonomikách se odráží pokračující nárůst nezaměstnanosti v eurozóně - hlavního odbytiště obou středoevropských ekonomik. Současně pravděpodobně vyostření italské politické situace a rozjezd kyperské krize omezily chuť investovat i v relativně zdravých koutech euro-klubu - nálada v průmyslu se v březnu zhoršovala napříč celou eurozónou včetně Německa, které je zvláště pro české exportéry klíčovým barometrem úspěchu. Česko se navíc (na rozdíl od Polska) musí dál vyrovnávat s extrémně slabou domácí poptávkou. Potvrzuje to i pohled do střev březnových podnikatelských nálad.
Zatímco nové objednávky v Polsku padají v zásadě vyrovnaně doma i v zahraničí, v Česku je propad tažen výrazně více domácími objednávkami.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

9:45 „V Moskvě se musí smát.“ Zpráva BIS nedopadla dobře
Směs dezinformací, recyklace starých věcí a neověřitelných informací. Takto kritická slova zazněla n…
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil
- 22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024
- 19:44 SFŽP: O hrdinech zelené energie i spravedlivé transformaci
- 16:47 Ústavní soud: K právním okolnostem aktivního ukončení života
- 13:43 Nadace ČEZ: Osvětlení přechodu zvýší bezpečnost chodců v Lázních Bohdaneč