Jarolím (VV): Neschopnost pana Kalouska vybírat daně nesmí zatěžovat občany

16.04.2012 15:30

Prohlášení T. Jarolíma ke špatnému hospodaření ministra financí ČR.

Jarolím (VV): Neschopnost pana Kalouska vybírat daně nesmí zatěžovat občany
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Tomáš Jarolím

Na základě komunikace s ministerstvem financí a po zaplacení částky 22.750,- Kč jsem obdržel oficiální informaci (tabulku mohu dodat na požádání), že od 4. 6. 2006 do 31. 8. 2011 (tedy v drtivé části za působení ministra financí M. Kalouska) bylo odpuštěno na daních, clech, poplatcích a odvodech a souvisejících příslušenstvích částka 40.544.000.000,-Kč.

Dále konstatuji, taktéž na základě oficiálních dat MF (generálního finančního ředitelství), že od roku 2007 do roku 2011 nevybralo ministerstvo financí pod vedením M. Kalouska  (vyjma od 8. 5. 2009 do 13. 7. 2010, kdy byl ministr financí E. Janota – kdy byl pokles nevybraných daní) 525.283.000.000,- Kč za všechny typy daní a poplatků (cca polovina jde za DPH).

Nelze daňově zatěžovat obyvatelstvo státu jen pro neschopnost vlády a zejména ministerstva financí vedeného M. Kalouskem vybrat více jak půl bilionu korun na daních. Stejně tak nelze rezignovat na ukradené či vytunelované státní peníze, viz PromoPro, MUS, OSTROJ Opava, likvidace ekologických škod, odkupu dluhů od Konsolidační agentury a mnoho dalších finančních úniků.

Apeluji na premiéra Nečase, aby okamžitě odvolal ministra financí, který neplní řádně svou funkci a povinnost řádného hospodáře. Apeluji na ministry za VV, aby ve vládě okamžitě iniciovali změnu na postu ministra financí a jinou strategii vládní finanční politiky. Navrhuji řídit se v rámci ekonomického a finančního řízení státu doporučeními odborníků NERVu, která jsou v přímém protikladu s praktikovanou strategií ministra financí Kalouska.

Tomáš Jarolím, člen VV

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: Veciverejne.cz

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Snídáte špatné věci. EU vám zařídí nápravu

8:44 Snídáte špatné věci. EU vám zařídí nápravu

„Co snídáte?“ Právě tuto otázku si položili v uplynulých dnech poslanci Evropského parlamentu (EP) a…